אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל פרטנר: "עדיין איננו יכולים להפיק רווח מיישום השוק הסיטונאי" צילום: יובל חן

מנכ"ל פרטנר: "עדיין איננו יכולים להפיק רווח מיישום השוק הסיטונאי"

הכנסות חברת הסלולר בשנת 2015 הסתכמו ב-4.1 מיליארד שקל - ירידה של 7% בהשוואה לשנה הקודמת. במהלך שנת 2015 איבדה החברה 119 אלף לקוחות

14.03.2016, 09:12 | אלירן מלכי

חברת פרטנר פרסמה הבוקר (ב') את הדוחות השנתיים שלה ומציגה הפסד של 40 מיליון שקל בשורה התחתונה. סך ההכנסות של החברה עמדו על 4.1 מיליארד שקל, ירידה של 7% בהשוואה לשנה שעברה.

קראו עוד בכלכליסט

במהלך שנת 2015 איבדה החברה 119 אלף לקוחות, וסיימה את שנת 2015 עם 2,718 מיליון לקוחות, כאשר ההכנסה הממוצעת מכל לקוח היא 69 שקל, ירידה של 6 שקלים לעומת שנת 2014. ה-EBITDA של פרטנר לשנת 2015 הסתכם בכ-876 מיליון שקל, המגלם 21% מסך ההכנסות, ומצביע על ירידה של כ-20% בהשוואה לשנה שעברה.

השקת המותג החדש של פרטנר לא משתקפת בדוחות החברה, אך עם זאת מצויין כי החברה קיבלה מאורנג' העולמית 61 מיליון שקל בשנת 2015, כתוצאה מההתנתקות בין החברות.

הרבעון האחרון של פרטנר הציג תנודתיות קיצונית כאשר החברה הציגה הפסד של 65 מיליון שקל ברבעון הרביעי, לעומת הפסד של 9 מיליון ברבעון הקודם ורווח של 24 מיליון ברבעון המקביל בשנת 2014. בפרטנר מסבירים את ההפסד הרבעוני כתוצאה מהפרשה לירידת ערך בחברת הבת 012 בסך 98 מיליון שקל.

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר, מסר כי "אנו מקווים כי חוסר הוודאות הרגולטורית בתחום הסלולר יגיע לכדי סיום בהקדם, כך שתתאפשר תחרות רציונלית ומידתית עם אכיפה שווה של התחייבות על פי הרישיון בקרב כל המפעילים הפועלים בשוק".

בנבנישתי התייחס גם לרפורמת השוק הסיטונאי "במגזר הקווי, חווינו שינוי משמעותי ב-2015 עם השקת רפורמת השוק הסיטונאי על ידי משרד התקשורת במחצית הראשונה של השנה. פעילויותינו כיום בשוק הסיטונאי משקפות את הראיה האסטרטגית של החברה, אך הרגולציה החלקית ויישומו של השוק הסיטונאי בעייתי עבורנו ועבור הצרכנים שלנו כך שאנו עדיין איננו יכולים להפיק רווח מהיישום של השוק הסיטונאי. במקרים רבים לקוחות שהיו מעוניינים לקבל חבילה אחודה של תשתית וספק אינטרנט חוו קשיים במעבר בין מפעילי תקשורת וכתוצאה מכך בטלו את בקשתם. בשל כך, אנו מאמינים כי זוהי מחויבותו של משרד התקשורת להפעיל את סמכויותיו ולאפשר את הרפורמה אליה כיוון המשרד". 

חיים סבן, בעל השליטה בפרטנר , צילום: אוראל הכהן חיים סבן, בעל השליטה בפרטנר | צילום: אוראל הכהן חיים סבן, בעל השליטה בפרטנר , צילום: אוראל הכהן
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות