אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בן משה לנאמני מגה - לאחר סיום המכרז: "העסקה הריאלית היחידה היא איתי" צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

בן משה לנאמני מגה - לאחר סיום המכרז: "העסקה הריאלית היחידה היא איתי"

בעל השליטה החדש ברבוע כחול הודיע לנאמני מגה לאחר הגשת ההצעות במכרז, כי הוא ישלם יותר מכל ההצעות שהוגשו, ויקזז את החובות ההדדיים בין רבוע כחול למגה: "ההצעה הריאלית היחידה היא שלי"; הנאמנים מכחישים: "לא היתה הצעה או קרוב לכך"

13.03.2016, 17:02 | גולן חזני ונורית קדוש

מוטי בן משה, איש העסקים שסיכם על רכישת אלון רבוע כחול, מעוניין לרכוש את מגה. ל"כלכליסט" נודע כי בן משה פנה ביום שישי האחרון לנאמני מגה,לאחר סגירת המכרז בו הוגשו שלוש ההצעות לרכישת החברה, והודיע להם כי הוא מעוניין לרכוש את הרשת ולשלם מחיר גבוה מההצעות האחרות. עוד נודע ל"כלכליסט" כי הנאמנים שלחו מכתב חריף לבן משה היום (א') בו האשימו אותו בעובדה שלא הגיעו הצעות טובות ורבות יותר למגה ואף הכחישו כי בן משה הגיש הצעה לרכישת החברה. עם זאת, ההערכות הן שהנאמנים צפויים לפתוח במו"מ מול בן משה תוך מספר ימים.

קראו עוד בכלכליסט

"העסקה הריאלית היחידה היא אתי. אני מוכן לסגור על סכום כולל שיכלול גם את החובות ההדדיים בין ריבוע כחול למגה. ההצעה שלי תהיה טובה יותר הן כספית והן מבחינת תנאים ולוחות זמנים".

נאמני מגה דורשים מרבוע נדל"ן חוב של 991 מיליון שקל ואילו רבוע נדלן דורשת חוב של 1.4 מיליארד שקל ממגה, כך שכבעל שליטה ברבוע כחול נדל"ן שמשכירה את הסניפים למגה, לבן משה יתרון בהשגת הסכם מהיר ללא אישורי הגבלים או התמקחות של חובות העשוי להמשך חודשים.

בשבוע שעבר כבר פורסם ב"כלכליסט" כי בן משה נערך לגבש הצעת רכישה או לחלופין לפנות לבית המשפט כקונה של חברת האם של מגה – אלון רבוע כחול - ולבקש להגיע בעצמו להסדר חוב עם נושיה במטרה להחזיר את הרשת לקבוצת אלון רבוע כחול. זאת הן מהטעם שבאמצעות רשת השיווק יוכל בן משה למצב עצמו כאיש עסקים בעל השפעה רבה יותר על המשק, ביחס לפעילות אלון רבוע כחול שנותרה עם חברת נדלן ודלק בלבד. בנוסף, חובותיה של אלון רבוע כחול למגה בגובה 991 מיליון שקל, כפי שפורטו בדו"ח שהגישו נאמני הרשת לבית המשפט בשבוע שעבר, הופכים את מגה לאטרקטיבית עבור בן משה. הכידאיות טמונה בכך שמי שיקנה את מגה, יקנה את הפעילות של הרשת ולא את החברה, בעוד החובות של אלון רבוע כחול הם לחברת מגה. במקום שבן משה ישלם באמצעות רבוע כחול את חובות החברה האם למגה, עדיף לו להשתמש בכסף להגעה להסדר חוב עם הנושים ולהשבת מגה לתוך הקבוצה.

יצויין כי הן בניגוד להצעה של רמי לוי שכבר זכתה להתנגדות גלויה של רשות ההגבלים, והן ההצעה של ביכורי שדה שנטו של דודי עזרא מחזיקה ב-49% ממניותיה, ואשר עשויה גם היא להיתקל בהתנגדות הממונה, לבן משה אין צורך באישורים כלשהם רגולטורית.

נאמני מגה מודיעים כי הפרסום ב"כלכליסט" בעניין מוטי בן משה שגוי ומוכחש לחלוטין. לא היתה כל הצעה או קרוב לכך ממוטי בן משה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות