אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה שביתת כדורסל הנשים צילום: ראובן שוורץ

הסתיימה שביתת כדורסל הנשים

קבוצות ליגת הכדורסל לנשים יקבלו 2.4 מיליון שקל לאחר דיונים בנושא שערכו נציגי משרד הספורט ומינהלת הליגה

13.03.2016, 22:04 | שירות כלכליסט

השביתה בליגת העל לנשים בכדורסל הסתיימה הערב, לאחר שהושג מתווה חדש לגבי העברות כספים. לפי מה שהובטח על ידי משרד הספורט הערב, קבוצות ליגת הנשים יקבלו סכום של 2.4 מיליון שקל. סכום זה הובטח למינהלת הליגה בקיץ האחרון והשביתה החלה לאחר שמשרד הספורט לא העביר את מלוא הסכום. הכסף יועבר לקבוצות במהלך הימים הקרובים. 

יו"ר מנהלת ליגת כדורסל הנשים איריס שטרק, צילום: אוראל כהן יו"ר מנהלת ליגת כדורסל הנשים איריס שטרק | צילום: אוראל כהן יו"ר מנהלת ליגת כדורסל הנשים איריס שטרק, צילום: אוראל כהן

כזכור, לפני כשבועיים מנהלת ליגת העל לנשים הודיעה על השבתת הליגה לאחר אי קבלת תקציבים מהטוטו וממשרד הספורט. בימים האחרונים נציגי משרד הספורט, עודד טירה יו"ר המועצה הלאומית העליונה לספורט, יו"ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי וממלא מקומו שמעון מזרחי הגיעו למתווה המוסכם על מינהלת הליגה לנשים.

"אני חושבת שמדובר בהישג גדול", אומרת איריס שטרק, יו"ר מינהלת ליגת הנשים בכדורסל. "לא וויתרנו ואני מרגישה שזה גדול ומשמעותי. זו רק התחלה. אנחנו הולכות עכשיו על מאבק להשוואת קריטריונים בין נשים לגברים. לפעמיים משבר יוצר הזדמנות, כי הרי היה כאן כשל בירוקרטי - לא ידעו איך להעביר לנו את הכסף ועכשיו יש הבנה שצריך לתקצב אותנו כמו שמתקצבים גברים. אמנם לא באותם סכומים אבל על פי אותם קריטריונים. על פי הישגיות, ישראליות וכו'".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות