אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טל קדם ויתר על תפקיד מנכ"ל פסגות

בלעדי לכלכליסט

טל קדם ויתר על תפקיד מנכ"ל פסגות

אחרי שהיה המועמד המוביל לרשת את חגי בדש כמנכ"ל, החליטו מנכ"לית אייפקס ישראל זהבית כהן והמשנה למנכ"ל טל קדם כי הוא עדיין לא בשל לתפקיד. כעת היא מחפשת מנכ"ל מחוץ לארגון

14.03.2016, 07:08 | רחלי בינדמן

טל קדם שהיה המועמד המוביל להתמנות למנכ"ל הבא של בית ההשקעות פסגות פרש מהמירוץ.

לפני שבועיים נודע כי חגי בדש, מנכ"ל פסגות בארבע השנים האחרונות, יעזוב את בית ההשקעות במטרה לצאת לדרך עצמאית. ההודעה הדרמטית של בדש הרעידה את הארגון, ושמות של מחליפים פוטנציאליים נזרקו לאוויר. אחד מהם היה שמו של קדם, שנחשב למועמד הטבעי לרשת את בדש בתפקיד, והנושא אף נבחן בשיחות פנימיות בשבועיים האחרונים, שכללו כמה פגישות בין זהבית כהן, מנכ"לית קרן אייפקס ישראל, בעלת השליטה בפסגות לבין קדם.

קראו עוד בכלכליסט

קדם יקודם כדי להכשירו לתפקיד המנכ"ל בעתיד

ההערכה בשוק היתה כי קדם ימונה בקרוב לתפקיד המנכ"ל, אולם ל"כלכליסט" נודע כי בסוף השבוע האחרון הגיעו קדם וכהן להסכמה משותפת כי בשלב זה קדם לא בשל לתפקיד. עם זאת קדם, שמכהן כבר היום כמספר 2 של בדש וכמשנה למנכ"ל, יקבל קידום והכרה רשמית וימונה לתפקיד שיוגדר כ"ממלא מקום המנכ"ל". מטרת המהלך: להכשירו כיורש למנכ"ל בעתיד.

כהן רצתה תחילה כי מנכ"ל פסגות הבא יהיה מינוי מתוך בית ההשקעות, במטרה לשמור על יציבות הארגון, אולם לאחר שלא נמצא מועמד מתאים והוחלט כי קדם לא ימונה למנכ"ל פסגות, פועלת כעת כהן לאתר מנכ"ל חדש מחוץ לבית ההשקעות. בדש צפוי להישאר על כיסא המנכ"ל עד למציאת מחליף.

הקידום של קדם לתפקיד ממלא מקום המנכ"ל נועד לשדר כי הוא דמות מוערכת וחיונית לפסגות ולעובדים, וכי גם כשיגיע מנהל חיצוני, אין כוונה לבצע זעזועים בבית ההשקעות הגדול בישראל. כחלק מהמהלך אמור קדם להיכנס לתחומי ניהול נוספים באופן שעשוי לסלול לו את הדרך למינוי עתידי למנכ"ל פסגות. אחד הדברים הבולטים שצפו בעקבות הודעת העזיבה של בדש הוא שבפסגות לא הוכשרו מנהלים לרשת את מקומו.

טל קדם. יקבל קידום והכרה רשמית טל קדם. יקבל קידום והכרה רשמית טל קדם. יקבל קידום והכרה רשמית

 

כהן מחפשת דמות חזקה שיביא את האקזיט

אייפקס רכשה את השליטה בפסגות בסוף שנת 2010 לפי שווי מפולפל של 2.7 מיליארד שקל. כקרן שהשקעתה היא פיננסית, אמורה אייפקס להתחיל לחפש קונה לפסגות בעוד כשנתיים, אך על רקע התהפוכות שעברו על שוק ההון, בעיקר בהיבט הרגולציה, יהיה קשה להצדיק שווי כה גבוה בזמן שחברות ביטוח גדולות, דוגמת הפניקס, נסחרות בשוויים נמוכים יותר.

כהן מחפשת כעת דמות חזקה להנהיג את פסגות, כזו שמצד אחד תשמור על ההישגים הקיימים של בית ההשקעות, ובראשם הרווחיות התפעולית הצומחת, ומצד שני תחפש מנועי צמיחה להצפת ערך עתידית. זאת במטרה להביא רוכש שיסכים לשלם את המחיר הגבוה שמעוניינת אייפקס לקבל עבור פסגות.

כהן נכוותה בעבר כאשר מינתה לפסגות מנכ"ל מבחוץ, את רונן טוב שהגיע ממגדל ביטוח והתקשה להטמע בדי.אן.איי של הארגון, ונאלץ לעזוב אחרי זמן קצר. כעת, נראה, כי אין לה ברירה אלא לחפש מנכ"ל חיצוני. בניגוד לעבר, הפעם כהן לא יכולה להרשות לעצמה לטעות, שכן השלב שהיא מתכננת, הוא כאמור אקזיט.

אייפקס וקדם סירבו להגיב לידיעה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות