אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"אליהו קנפלר השיג דבוקת שליטה ללא ביצוע הצעת רכש" צילום: גלעד קוולרצ'יק

"אליהו קנפלר השיג דבוקת שליטה ללא ביצוע הצעת רכש"

מנכ"ל תמיר פישמן קרן נדל"ן שהודח מדירקטוריון החברה טוען כי קנפלר, בעל המניות הגדול החדש בחברה, השיג את השליטה בחברה דרך הסכם הצבעה שעשה עם הברוקר לידר וללא הצעת רכש שנדרשת בחוק. קנפלר: "טענות סרק"

14.03.2016, 08:20 | רחלי בינדמן

אלדד תמיר, המנכ"ל והבעלים של בית ההשקעות תמיר פישמן, מעלה טענות קשות נגד איש העסקים החרדי אליהו קנפלר. ביום רביעי האחרון הצליח קנפלר להדיח את תמיר מדירקטוריון החברה הבורסאית תמיר פישמן קרן נדל"ן, לאחר שהפך לבעל המניות הגדול בחברה. תמיר אמנם הודח מהדירקטוריון, אך הוא עדיין משמש מנכ"ל החברה.

במכתב ששלחה תמיר פישמן ושות', החברה שדרכה מספק תמיר את שירותי הניהול, נטען כי קנפלר עבר על דיני הצעת הרכש הקובעים כי אסור על אדם לרכוש יותר מ־25% מחברה ללא ביצוע הצעת רכש, לאחר שהצעת רכש שהגיש לפני כמה חודשים נכשלה. לפי תמיר, קנפלר עבר על דיני הצעת הרכש דרך הסכם הצבעה בינו לברוקר לידר שוקי הון, שבמסגרתו נתן לידר לקנפלר ייפוי כוח להצביע בגין אחזקותיו.

ערב ההצבעה על החלפת הדירקטוריון של תמיר פישמן נדל"ן בשבוע שעבר הודיע קנפלר לחברה כי הגדיל את אחזקותיו בחברה ל־24.9% לאחר שרכש כ־5% מהמניות שהחזיק לידר. אלא שלטענת תמיר, מכיוון שלידר נתן לקנפלר ייפוי כוח על כל המניות שברשותו ובכלל זה גם מניות שלא מכר לקנפלר, בפועל זכויות ההצבעה שלו באסיפה היו בגובה 27.14%.

עו"ד גיא גיסין, בא כוחה של החברה, מפנה את תשומת לבו של קנפלר לנייר עמדה שפרסמה רשות ני"ע כבר ב־2001 שלפיה "הסכם הצבעה היוצר שליטה בחברה אינו אפשרי ללא הצעת רכש". לפי גיסין, הרשות קבעה כי התקשרות בהסכם הצבעה שבעקבותיו שניים או יותר "יחזיקו יחד" ביותר מ־25% מזכויות ההצבעה בחברה מחייבת הצעת רכש מיוחדת. במכתב צוין כי "עולה השאלה אם עצם ההתקשרות בהסכמי המכר מהווה רכישה של דבוקת שליטה בידי קנפלר, ללא ביצוע הצעת רכש כנדרש".

קנפלר עלה לכותרות באחרונה לאחר שנודע כי ירכוש את השליטה בחברת הנדל"ן מצלאוי. קנפלר צפוי להשקיע 54 מיליון שקל במניות מצלאוי.

מטעם קנפלר נמסר בתגובה כי "קנפלר רכש מניות שהביאו אותו לאחזקה של 24.82%. מר קנפלר לא התקשר בהסכם הצבעה עם בעלי מניות אחרים, אלא קיבל הסכמה של בעלי מניות מסויימים לתמוך בהצעה להחליף את הדירקטוריון. תמיר ניצל את גישתו למערכת הדיווחים כדי לפרסם מכתב הכולל טענות סרק שנועדו לנגח את קנפלר ללא בסיס".

אלדד תמיר, צילום: גלעד קוולרצ אלדד תמיר | צילום: גלעד קוולרצ'יק אלדד תמיר, צילום: גלעד קוולרצ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות