אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לא נותן לרגולטור להפריע לו: רמי לוי מחפש לעקוף את רשות ההגבלים העסקיים צילום: אוראל כהן

לא נותן לרגולטור להפריע לו: רמי לוי מחפש לעקוף את רשות ההגבלים העסקיים

לשיטת רשות ההגבלים, מיזוג בין רמי לוי למגה הוא מיזוג הרה אסון שיפגע בצרכנים, משום שבמצב כזה רמי לוי ושופרסל יחזיקו בכ־50% משוק הקמעונאות.

14.03.2016, 08:38 | תומר גנון

רמי לוי רוצה לרכוש את מגה, אלא שרשות ההגבלים העסקיים - הרגולטור שאחראי על התחרות במשק - מתנגדת לעסקה, ולוי מחפש איך לגבור על המכשול הזה. לשיטת הרשות בחוות דעת שפרסמה בשבוע שעבר, מיזוג בין רמי לוי למגה הוא מיזוג הרה אסון שיפגע בצרכנים, משום שבמצב כזה רמי לוי ושופרסל יחזיקו בכ־50% משוק הקמעונאות.

קראו עוד בכלכליסט

נאמני מגה תומכים בלוי משום שהוא מציע לרכוש את הרשת בשלמותה ובכך לפתור להם כאב ראש גדול, וכתבו לרשות ההגבלים שחוות הדעת שלה "מזיקה להליך המכירה". במהלך סוף השבוע פנה היועץ המשפטי של לוי לממונה על הגבלים לשעבר דרור שטרום כדי שיחווה דעה על חוות הדעת של הרשות. שטרום אמר כי אינו יכול לבצע את העבודה משום שהוא זקוק ליותר נתונים, והפנה אותו לעשות שיעורי בית עם כלכלנים.

רמי לוי, צילום: בלומברג רמי לוי | צילום: בלומברג רמי לוי, צילום: בלומברג

לא משנה מי ייעץ ללוי, הוא ככל הנראה יצטרך לשנות את הצעתו כדי שהרשות תסיר את התנגדותה. למשל, ייתכן שהוא ייאלץ לוותר על סניפים באזור ירושלים, שם לרשת שלו יש נוכחות חזקה.

לזכות לוי עומד התרחיש שבו אף אחד לא רוכש את הרשת ומגה קורסת. במצב כזה, השחקנית השנייה בגודלה בשוק נעלמת ושופרסל נשארת כרשת הגדולה שמתחרה בשחקנים קטנים  רשות ההגבלים לא מעוניינת גם במצב הזה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות