אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כמה שוקל מטוס בואינג 747? כך תתמודדו עם חידות קשות בראיון עבודה צילום: shutterstock

כמה שוקל מטוס בואינג 747? כך תתמודדו עם חידות קשות בראיון עבודה

בראיונות עבודה רבים מציגים למועמדים חידות היגיון שלא תמיד יש להן תשובה אחת נכונה. המטרה של המראיינים היא לבדוק את דרך החשיבה שלכם ולכן, הדבר החשוב ביותר הוא לשמור על קור רוח

14.03.2016, 13:59 | שירות כלכליסט
לא מעט מנהלי גיוס אוהבים לשאול שאלות קשות כדי לבחון את דרך החשיבה של המועמד או היכולת שלו לענות במהירות ולעבוד תחת לחץ. ישנם גם מנהלי גיוס שלא בטוחים מה לשאול ולכן מעדיפים להשתמש בחידות מחשבה שכיחות.

קראו עוד בכלכליסט

ללא קשר לסיבה מאחורי השימוש בשאלות וחידות מסוג זה, חשוב לבוא לראיונות עבודה מוכנים לכל שאלה שעלולה להישאל. אין גם סיבה להילחץ מהמחשבה שישאלו אתכם חידת היגיון. "לעיתים קרובות המראיין עצמו אינו יודע את התשובה, או שיש יותר מתשובה נכונה אחת", כתבה קואצ'רית הקריירה אליס גופרדו בפוסט בלינקדאין. התשובה אינה החלק החשוב, אלא החידה נועדה לבדוק כיצד מתמודדים עם בעיות. "המטרה היא לראות כיצד אתם מתמודדים, כיצד אתם מסבירים את אופן החשיבה שלכם ומנמקים אותו", מסבירה גופרדו.

היא מציעה גם כמה טיפים להתמודדות עם המצב:

1. שמרו על קור רוח: "נסו לא להתבלבל או להתבייש. התגובה שלכם לשאלה והדרך בה אתם מתנהגים בזמן שאתם מנסים לפתור את החידה הן שחשובות".

2. השתמשו במשאבים שלכם: "תרגישו חופשי להשתמש בעט ונייר שהבאתם איתכם כדי לעזור לפתור את החידה".

3. קחו את הזמן: "אל תמהרו – גם אם מודדים אתכם בזמן – קחו נשימה עמוקה, נסו להבין את השאלה ותתחילו לנווט את הדרך לפתרון".

עכשיו שאתם יודעים כיצד להגיב בביטחון ורוגע לשאלות, הגיע הזמן לבדוק אם אתם יודעים לענות על 7 החידות הבאות:

1. אתם נמצאים בחדר עם שלושה מתגים, כל אחד מהם שולט על אחת משלוש נורות חשמל שתלויות בחדר הסמוך. המשימה שלכם היא לקבוע איזה מתג שולט על כל נורה. כל הנורות כבויות בתחילה, ואי אפשר לראות מחדר אחד מה קורה בחדר השני, ואפשר לבחון את החדר רק פעם אחת. כיצד תוכלו לקבוע איזה מתג מחובר לכל נורה?

נורות, ארכיון, צילום: shutterstock נורות, ארכיון | צילום: shutterstock נורות, ארכיון, צילום: shutterstock

תשובה מוצעת : מרימים מתג אחד כלשהו, חכו 5-10 דקות כדי שהנורה תתחמם. מכבים את המתג ומדליקים אחד אחר. הולכים לחדר השני. אם הנורה כבויה וחמה היה זה המתג הראשון שהדליק אותה, אם היא דולקת היה זה השני ואם היא כבויה וקרה, מדובר במתג השלישי בו לא נגענו.

2. כמה עצים יש בסנטרל פארק?

סנטרל פארק, ניו יורק, צילום: עומר הכהן סנטרל פארק, ניו יורק | צילום: עומר הכהן סנטרל פארק, ניו יורק, צילום: עומר הכהן

תשובה מוצעת: התשובה הנכונה היא כ-26 אלף אך מה שחשוב הוא ההגיון ודרך החשיבה שלכם, לכן הסבירו כיצד אתם מנסים לחשב את מספר העצים, למשל הערכת גודל הפארק, צפיפות העצים וכו'.

3. מה המשקל של כל הקרח בזירת הוקי?

זירת הוקי קרח, צילום: נמרוד גליקמן זירת הוקי קרח | צילום: נמרוד גליקמן זירת הוקי קרח, צילום: נמרוד גליקמן

תשובה מוצעת: המשקל המדוייק אינו החשוב בשאלה זו, אלא דרך המחשבה. קרח הוא מים קפואים ולכן משקלו של הקרח יהיה זהה לזה של המים שמילאו את הזירה לפני הקפאתם, לכן, צריך לחשב את נפח המשטח ולהכפיל בצפיפות של קרח. צפיפות של קרח שווה בקירוב לזו של מים ולכן כל מה שצריך לדעת הוא את מידות המגרש ולהכפיל בצפיפות על מנת לקבל את המסה.

4. יש לכם עוגה. כמה חתכים ישרים תצטרכו לעשות על מנת לחלק אותה לשמונה חתיכות שוות?

עוגה, ארכיון, צילום: אוראל כהן עוגה, ארכיון | צילום: אוראל כהן עוגה, ארכיון, צילום: אוראל כהן

תשובה מוצעת: ראשית חתך אחד ב-0 מעלות, ואז חתך שני ב-90 מעלות. כעת יש לי 4 חלקים שווים. החתך השלישי מהמרכז לגובה (ציר Z) וכעת יש לי 8 חלקים שווים. כמובן שהתשובה תלויה בצורת העוגה.

5. 9 כדורים מונחים על משקל. 8 מתוכם זהים ואחד שוקל מעט יותר. כיצד תגלו מי מהם הכדור הכבד יותר כשאתם מורשים להשתמש במשקל רק 3 פעמים?

כדורי טניס, צילום: איי פי כדורי טניס | צילום: איי פי כדורי טניס, צילום: איי פי

תשובה מוצעת: ניתן לעשות זאת באמצעות שתי שקילות בהנחה שיש ברשותכם מאזניים: 1. מניחים שלושה כדורים בכל צד – אם משקלם זהה אז שלושת הכדורים הנותרים מכילים את הכדור ששוקל יותר. 2. מתוך אותה קבוצה שלא על המאזניים מניחים כדור אחד על כל צד של המאזניים – אם משקלם זהה אז הכדור הנותר הוא זה ששוקל יותר. אם בשלב הראשון המשקל של שתי קבוצות הכדורים אינו זהה, לוקחים את הקבוצה ששוקלת יותר ומבצעים את שלב 2.

6. כיצד תשקלו מטוס בואינג 747 מבלי להשתמש במשקל?

בואינג 747, צילום: shutterstock בואינג 747 | צילום: shutterstock בואינג 747, צילום: shutterstock

תשובה מוצעת: השאלה לא נועדה לבחון את בקיאותכם בכלי טיס אלא את היצירתיות והחשיבה מחוץ לקופסא. לכן, תוכלו להשיב שתבדקו באתר היצרנית את מפרט המטוס ותגיעו לתשובה, או למשל שתתנו תשובה מדעית יותר המתבססת על החוק השני של ניוטון – כוח שווה מכפלת התאוצה במסה.

7. ישנן 20 גרביים שונות משני סוגים במגירה שנמצאת בחדר חשוך לגמרי. מהו המספר המינימלי של גרביים שתצטרכו להוציא על מנת לוודא שיש בידיכם זוג גרביים תואמות?

גרביים צבעוניים, ארכיון, צילום: בלומברג גרביים צבעוניים, ארכיון | צילום: בלומברג גרביים צבעוניים, ארכיון, צילום: בלומברג

תשובה מוצעת: "בחיים האמיתיים, ולא בסטטיסטיקה, אם ארים 3 גרביים הן יכולות להיות מאותו הסוג גם אם הסיכוי הוא 50%. במציאות הסיכויים אינם רלוונטיים לכן, הדרך היחידה לדעת בוודאות שיש בידי זוג תואם בעולם האמיתי היא להרים 11 מתוך 20 גרביים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות