אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צבא רוסיה פרסם מכרז לקניית 5 דולפינים ב-25 אלף דולר, למה ישמשו? צילום: ויקיפדיה

צבא רוסיה פרסם מכרז לקניית 5 דולפינים ב-25 אלף דולר, למה ישמשו?

ייתכן שמשרד ההגנה במוסקבה רוצה להרחיב את להקת הדולפינים שהחרימה מאוקראינה בקרים. הללו אומנו לפטרל כדי לתקוף צוללנים או לחבר מצופים למוקשים

14.03.2016, 14:15 | שירות כלכליסט

משרד ההגנה הרוסי הודיע שהוא מתכוון לקנות 5 דולפינים צעירים ובריאים. חברת המדיה הרוסית TASS דיווחה כי משרד ההגנה מוכן לשלם עד 25 אלף דולר עבור חמשת הדולפינים.

בקרמלין מעוניינים לקנות שתי נקבות ושלושה זכרים בגילאי 5-3. דרישה נוספת היא שהם יהיו באורך של בין 2.7-2.3 מטרים.

חייל בחיל הים האמריקאי מאמן דולפין, צילום: US Navy חייל בחיל הים האמריקאי מאמן דולפין | צילום: US Navy חייל בחיל הים האמריקאי מאמן דולפין, צילום: US Navy

משרד ההגנה אמנם לא פירט לשם מה הוא זקוק לדולפינים, אך מקור המקרוב לנושא אמר לסוכנות החדשות הרוסית RIA נובוסטי, כי רוסיה רוצה להוסיף את הדולפינים החדשים ללהקת הדולפינים שהחרימה מאוקראינה בחצי האי קרים.

רוסיה השתלטה על חטיבת הדולפינים הצבאית של אוקראינה במרץ 2014. החטיבה הזו נוסדה במקור על ידי ברית

המועצות, אך עברה לידי אוקראינה לאחר פירוק הגוש.

לאחר ההשתלטות על היחידה במרץ 2014, דיווחה סוכנות נובוסטי ש"הדולפינים אומנו לפטרל במים פתוחים ולתקוף או לחבר מצופים לחפצים בעלי אינטרס צבאי, כמו מוקשים על רצפת הים או להילחם בצוללנים המאומנים לחמוק מעבר לקווי האויב, כמו אנשי הצפרדע".

אוקראינה קראה לרוסיה להשיב לה את הדולפינים, בטענה שאי אפשר היה לשתף את הדולפינים במשאל עם שנערך כדי לקבוע היכן הם רוצים להיות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות