אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ראש בקיר: המלחמה על השם איטונג הגיעה לבית המשפט צילום: עמית שעל

ראש בקיר: המלחמה על השם איטונג הגיעה לבית המשפט

XELLA הגרמנית מבקשת לשלול מיידית מאיטונג הישראלית את הזכות להשתמש בשם המותג. אם תצליח, תצטרך איטונג לעבור מיתוג מחדש

14.03.2016, 13:50 | גיל קליאן

המלחמה על השם איטונג הגיעה לבית המשפט. 3 חודשים לאחר הדיווח של אינרום הבורסאית לפיו חברת XELLA הגרמנית הודיעה לחברה הישראלית על סיום ההתקשורת בין החברות, הכוללת בין השאר שימוש בשם המסחרי איטונג, הודיעה אינרום כי החברה הגרמנית פנתה לבית המשפט.

קראו עוד בכלכליסט

מהדיווח עולה כי חברת איטונג הישראלית, הנמצאת בבעלות מלאה של אינרום שבשליטת קרן פימי, הגישה בקשה לרשם סימני המסחר על מנת שיירשום את איטונג הישראלית כבעלת הזכויות בשם המסחרי. XELLA הגרמנית הגישה בתגובה בקשה לבית המשפט המחוזי בחיפה, לאסור מיידית על איטונג הישראלית את השימוש בשם המסחרי.

אינרום סבורה כי תצליח לנצח את XELLA בהליך המשפטי. החברה סייגה עם זאת כי "ככל שבסופו של דבר ימנע מאיטונג להמשיך ולעשות שימוש בסימני המסחר, לא צפויה לכך השפעה משמעותית על תוצאות הקבוצה, אלא בקשר להשקעות שתדרשנה במיתוג מחדש בתחום פעילות פתרונות הבנייה, זאת ללא השפעה צפויה על המשך ייצור המוצרים על ידי איטונג במפעליה השונים".

מדובר באזהרה פושרת משמעותית לעומת האזהרה שפירסמה החברה בדיווח המקורי על הסכסוך על השם איטונג, אז כתבה כי "ככל שימנע מאיטונג להמשיך ולעשות שימוש בסימני המסחר כאמור, עלול הדבר לגרום לפגיעה בתוצאות החברה בתחום פעילות פתרונות בנייה, שעיקרה נובע מהשקעות שתידרשנה במיתוג מחדש".

השם איטונג הפך למילה נרדפת לבלוקים בישראל, כאשר לחברה הישראלית התקשרות מול החברה הגרמנית מאז שנות ה-50 של המאה הקודמת, לפיה לחברה הישראלית זכות לעשות שימוש בשם המותג איטונג. החוזה בין החברות חודש כל שנה מאז, עד סוף 2015, אז החליטה החברה הגרמנית לא להאריך את ההתקשרות.

בלוקים של איטונג, צילום: לב השרון בלוקים של איטונג | צילום: לב השרון בלוקים של איטונג, צילום: לב השרון

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות