אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ניו יורק ננעלה במגמה מעורבת; וליאנט התרסקה ב-51.5% צילום: @nyse

דיווח שוטף

ניו יורק ננעלה במגמה מעורבת; וליאנט התרסקה ב-51.5%

דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, נאסד"ק ירד ב-0.5% ו-S&P 500 נחלש ב-0.2%; חברת התרופות חתכה תחזיות רווח והכנסות והזהירה מחדלות פירעון; מחיר הנפט WTI ירד ב-2.3% ל-36.3 דולר לחבית

15.03.2016, 22:06 | אמיר רוזנבאום וגיל קליאן

דיווח שוטף מהמסחר באסיה, אירופה וניו יורק: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, שוק הסחורות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ניקיי האנג סנג שנגחאי דאקס קאק פוטסי דאו ג'ונס נאסד"ק S&P 500

22:00 - המדדים המובילים בוול סטריט ננעלו במגמה שלילית ברובם, אך לקראת סוף היום הירידות נחלשו, ולבסוף דאו ג'ונס עלה ב-0.1%. מדד זה סיים במגמה חיובית בעיקר בזכות מניית אפל שעלתה ב-2%. נאסד"ק איבד 0.5% ו-S&P 500 ירד ב-0.2%. הירידות בנפט דחפו את מניות האנרגיה לטריטוריה שלילית, וגם נתוני מאקרו פושרים שהתפרסמו במהלך יום המסחר לא עודדו את המשקיעים. אלו ממתינים לוועידת השוק הפתוח של הפד שהחלה להתכנס היום וצפויה מחר לפרסם את תחזיותיה הכלכליות המעודכנות. יו"ר הפד, ג'נט ילן, תכנס מחר מסיבת עיתונאים. מניית חברת התרופות וליאנט התרסקה ב-51.5%.

20:50 - מחיר הנפט מסוג WTI נסגר ברמתו הנמוכה מאז ה-4 במרץ, על רקע התפוגגות התקוות לכינוס פגישת יצרניות הנפט בנושא הקפאת התפוקה: החוזה ירד ב-2.7% (84 סנט) ל-36.2 דולר לחבית. זאת לאחר שאתמול כבר איבד 3.4%. הנפט מסוג ברנט ירד ב-2.1% לרמה של 38.7 דולר לחבית. הגז הטבעי התחזק ב-3.4% לרמה של 1.881 דולר למיליון BTU.

20:30 - מחיר הזהב ירד לרמתו הנמוכה מזה שבועיים (ה-1 במרץ): החוזה נחלש ב-1.1% (14.10 דולר) לרמה של 1,231 דולר לאונקיה.

20:15 - המשקיע האקטיביסט ביל אקמן, העומד בראש קרן ההשקעות פרשינג (Pershing Square Holdings), מגיב לעדכונים המדאיגים שיצאו מוליאנט - לנוכח ההחזקה המהותית שיש לה בחברת הפארמה. פרשניג היא מחזיקת המניות השנייה בגודלה בוליאנט, עם נתח של 9% בחברה (30.7 מיליון מניות). אקמן אמר כי הקרן "תיקח על עצמה תפקיד הרבה יותר אקטיבי" בחברה, על מנת להגן על השקעתה.  

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

19:30 - אלקואה (Alcoa - AA) חושפת את שם החברה החדשה שתופרד ממנה במהלך הספין אוף - Arconic. חברת האלומיניום ציינה כי הספין אוף צפוי לצאת לפועל במחצית השנייה של השנה, כפי שתוכנן מלכתחילה. החברה החדשה והמופרדת תתמקד בייצור מוצרים לטובת תעשיית החלל והרכב. הפרדת החטיבה לחברה חדשה נועדה למנף את הערך לטובת בעלי המניות, ולנתק את הפעילות מההשלכות הבעייתיות של נפילת מחירי האלומיניום.

19:00 - נעילה באירופה: מדד קאק ירד ב-0.8%, דאקס ופוטסי ירדו ב-0.6%.

18:30 - חברות האנרגיה נסחרות בירידות, על רקע הירידה במחירי הנפט (ה-WTI במינוס 2.9% בשעה זו). Chesapeake (סמול CHK) היא היורדת החזקה ביותר בניו יורק עם מינוס 9.7%.

17:50 - תשואת האג"ח האמריקאית ל-10 שנים נסחרת ביציבות, בסביבת 1.96%. עלייה של 3 נקודות בתשואת האג"ח הגרמנית ל-10 שנים מרימה אותה ל-0.30%.

17:30 - דוחות חלשים למנקיינד, שמוחקת 200 מיליון דולר לנוכח ביטול השת"פ עם סאנופי - המניה מגיבה בנאסד"ק בנפילה של 10.8%

16:40 - חברת השילוחים UPS (בשמה המלא United Parcel Service) עושה צעד נוסף במהלך להגדלת צי רכבי מנוע הגז שלה, עם השקעה של 100 מיליון דלר בהקמת 12 תחנות תדלוק גז טבעי דחוס ורכישת 380 רכבים ממונעי גז לצי שלה. בסך הכול עומד עתה שיעור הרכבים ממונעי הגז על 6% מצי הרכבים הגלובאלי של החברה, העומד על למעלה מ-100 אלף מכוניות.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

 

16:20 - הנפט מסוג WTI יורד ב-2.5% ונסחר ב-36.2 דולר לחבית, הברנט מאבד 1.9% ל-38.8 דולר לחבית.

16:10 - אפל מובילה את מניות דאו ג'ונס עם עלייה של 1.8%, קטרפילארו שברון בתחתית המדד, שתיהן עם ירידה של 1.8%

16:00 - מדד אמון הבנאים של NAHB/Wells Fargo  שמר בחודש מרץ יציבות, ברמה של 58 נקודות, פחות מהצפי שעמד על 59 נקודות.

15:35 - פתיחת יום מסחר בניו יורק: מדדי דאו ג'ונס, נאסד"ק ו-S&P 500 יורדים ב-0.6%.  

15:25 - טבעמדווחת לפני שעה קלה כי עסקת הרכישה על חטיבת הגנריקה באלרגן נדחית מהרבעון הראשון רבעון השני, בשל עיכוב באישור הרשויות הרגולטוריות בארה"ב.

15:10 - בסקר CNBC, שנערך בין 42 כלכלנים ומנהלי השקעות אמרו 95% מהמשיבים כי לא צפויה מחר העלאת ריבית של הפד (שפותח היום את הדיון המוניטרי). מנגד, כמעט כל המשתתפים אמרו כי העלאת ריבית תתרחש בקרוב - 83% מהמשיבים מנבאים העלאת ריבית בחודדש יוני, והיתר מקדימים את הצעד לאפריל או מאי.

15:00 - מדד האמפייר סטייט לחודש מרץ מצביע על שיפור משמעותי בתנאי הייצור באזור ניו יורק. המדד זינק לקריאה חיובית של 0.6 זאת לעומת קריאה שלילית של 16.6 בפברואר. הבנק הפדראלי של ניו יורק, המפרסם את המדד מציין שזהו החודש החיובי הראשון שנרשם מאז יוני שעברה. התוצאות היו טובות מתחזיות האנליסטים, שציפו לקריאה שלילית של מינוס 10. קטגוריית הזמנות חדשות עלתה ב-21 נק' לרמה של 9.6, בעוד שקטגוריית המשלוחים טיפסה ב-25 נקודות לרמה של 13.9.

 

14:45 - מדד המחירים הסיטואניים בארה"ב (PPI) ירד בפברואר ב-0.2%, בדומה לתחזיות הכלכלנים. מדובר בנתון שלילי חמישי שנרשם במדד זה בשבעת החודשים האחרונים, בעיקר לנוכח ירידה במחירי הדלקים והמזון. בחישוב שנתי עומדת רמת המחירים הסיטונאיים ללא שינוי. מדד הליבה של המחירים הסיטונאיים, ללא חישוב ענפים תנודתיים כמ מזון ואנרגיה, עמד בפרואר ללא שינוי.  

  

14:40 - המכירות הקמעוניות בארה"ב רשמו בחודש פברואר ירידה של 0.1%, לאחר ירידה של 0.4% בינואר (נתוני ינואר תוקנו כלפי מטה מנתון קודם של עלייה מזערית). הסיבה העיקרית לירידה טמונה בענף הרכב, שיצא בחודש שעבר במבצעי הנחות גדולים. ירידות נרשמו גם בענף הריהוט, האלקטורניקה, בתי הכל בו ומכירות באינטרנט.

14:30 - בסיטי מורידים המלצה על טיפאני (Tiffany - TIF) מ'קנייה' ל'נייטראלי', לאחר התאוששות של 20% במניה מרמת השפל. בסיטי מציינים כי הם אינם שמכירות הרשת יגדלו בטווח הקרוב.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

 

14:25 - בג'יי.פי מורגן מעלים המלצה על ווירלפול (Whirlpool - WHR) מ'ניטראלי' ל'תשואת יתר', "על אף הביצועים החלשים בחודשים האחרונים.

14:15 - וליאנט (Valeant Pharmaceuticals - VRX) תיקנה כלפי מטה את תחזיותיה לרבעון הנוכחי ולשנה כולה - במקביל לפרסום דוחות רבעוניים חלשים. חברת התרופות צופה עתה לרבעון הראשון רווח של 1.55-1.35 דולר למניה, מול תחזית קודמת של 2.55-2.35 דולר למניה. תחזית ההכנסות ירדה ל-2.4-2.3 מיליארד דולר, כשהתחזית הקודמת עמדה על 3.1-2.8 מיליארד דולר בשורה העליונה.

 

החברה הזהירה כי במידה שלא תעמוד במועד לתשלום הדוח השנתי המתוקן היא עשויה להיכנס לחדלות פירעון.

 

13:20 - יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, כותב היום: "אירופה כבר לא בדרך למשבר פיננסי, כל חשש הוסר. השווקים בעצם יתקנו את כל הירידות שהתרחשו בעקבות החשש מפני משבר, אך עם זאת, עדיין יתמחרו דו"חות חלשים יחסית ופגיעה בסקטור הכרייה ונגזרותיו. השלב הבא יהיה כמובן לאחר התאוששות הנפט עד לרמות מחירים של 50 פלוס. בכל זאת, הנפט התאושש יפה, אך עדיין לא מספיק. רמה זו תספק רוח גבית לחברות האנרגיה וסחורות. בנוסף היא תשפר את האינפלציה ובעקבות כך את תלילות העקומים מה שכמובן יטיב עם הרווחיות של הבנקים".

 

ג ג'נט ילן ומריו דראגי | צילום: בלומברג ג

 

חברון הוסיף, כי "ילן חייבת לשדר אדישות וחשש מתון בהודעה הקרובה. אם חלילה היא תזכיר יותר מדי את העלייה באינפלציה בחודשים האחרונים ותעלה את החשש מפני העלאת ריבית מאוחרת של הפד, השוק עשוי להגיב בעליית תשואות חדה, התחזקות של הדולר ונפילות בשוקי המניות. היא צריכה לנווט את המשקיעים בזהירות, היא לא תוכל להתעלם מנתוני האינפלציה, אך חייבת להבליט את החולשות בייצור, בשכר ואפילו את ההתמתנות בדיור. אם היא תעשה זאת, הדולר יישאר יציב ורק המשך התפתחות נתוני המאקרו ייקבעו את כיוון וקצב התשואות בארה"ב והדולר בעולם".

12:40 - החוזים העתידיים על המדדים המובילים בוול סטריט מצביעים על ירידות עם פתיחת המסחר. מניית חברת התרופות וליאנט צוללת ב-11.8% במסחר המוקדם, לאחר שהחברה חתכה את התחזיות שלה לרבעון האחרון של השנה. התחזיות החדשות לא עמדו בציפיות האנליסטים.

11:00 - שוקי אירופה פתחו את המסחר בירידות. דאקס הגרמני יורד ב-0.6%, קאק הצרפתי מאבד 0.8% ופוטסי הבריטי מחסיר 0.7%. נתוני האבטלה שפורסמו היום בטורקיה הראו נתון שיא של 10 חודשים - 10.8%.

 

לירה טורקית, צילום: בלומברג לירה טורקית | צילום: בלומברג לירה טורקית, צילום: בלומברג

ירידה בכל הפרמטרים בסלקום

חברת הסלולר הדואלית סלקום פירסמה היום תוצאות כספיות. סלקום סיימה את שנת 2015 עם ירידה של 8.5% בהכנסות ל-4.2 מיליארד שקל. הרווח הנקי צלל ב-73% לסכום של 97 מיליון שקל. תזרים המזומנים הפנוי צלל בשנת 2015 בשיעור של 59%. נקודת האור: 70 אלף מנויים גויסו לסלקום TV.

בעקבות דו"חות פרטנר שפורסמו אתמול כתבו היום בהלמן אלדובי כי "תחום הסלולר ממשיך להעניש את פרטנר עם ירידה בהכנסות למנוי, שחיקה במספר המנויים ושמירה על שיעור נטישה גבוה. לא תחול התייצבות בענף לפני שייפתר נושא המיזוג של סלקום-גולן (כאשר גם אי אישור המיזוג הוא סוג של פיתרון). כך או אחרת, לאחר שהענף יתגבר על תוצאות המיזוג אנו מעריכים כי תחול התייצבות וחזרה לפסים של תחרות רציונלית, אולי אף לפני סוף 2016".

 

במקביל, חברת טבע פירסמה אמש זימון אסיפת בעלי מניות בו היא מבקשת לשדרג את שכר המנהלים שלה, ובפרט את שכרו של המנכ"ל ארז ויגודמן.

 

ארז ויגודמן, צילום: אוראל כהן ארז ויגודמן | צילום: אוראל כהן ארז ויגודמן, צילום: אוראל כהן

10:15 - שוקי אסיה חתמו את יום המסחר במגמה מעורבת. שנגחאי סיימה בעלייה קלה של 0.2%, ניקיי והאנג סנג איבדו 0.7%.

7:30 - אסיה פותחת את יום המסחר השני של השבוע בירידות: מדד ניקיי היפני נחלש ב-0.8%, הבורסה הסינית בשנגחאי נסוגה ב-1% ומדד האנג סנג ההונג קונגי יורד ב-1%. 

 

הבנק המרכזי של יפן

הבנק המרכזי של יפן הודיעה הלילה כי שיעור הריבית לא ישתנה ויישאר על מינוס 0.1%. בחודש ינואר הוריד הבנק היפני את שיעור הריבית מרמה של 0.1% (בפלוס) לטריטוריה השלילית, ברמה של 0.1%-.

 

 

המשקיעים בשווקים בעולם ממתינים להודעת הריבית של הפד האמריקאי, שייפרסם את מדיניותו המעודכנת ביום רביעי. על פי תוכניתו המקורית של הבנק הפדרלי - שהעלה את הריבית מרמתה האפסית בדצמבר האחרון - היינו אמורים לזכות להעלאת ריבית נוספת בהתכנסות זו. אולם, לנוכח הטלטלה בשווקים בחודשיים הראשונים של השנה, ההערכה הרווחת היא שהבנק יותיר את הריבית ללא שינוי, וימתין לראות האם ההתאוששות של השבועות האחרונים היא בת קיימא לפני העלאה נוספת. עם זאת, גם ללא שינוי בריבית, המשקיעים יגלו עניין רב בהודעת הבנק, ובעיקר בדברי היו"ר ג'נט ילן במסיבת העיתונאים שתבוא אחריה.

 

בורסת טוקיו , צילום: אי פי איי בורסת טוקיו | צילום: אי פי איי בורסת טוקיו , צילום: אי פי איי
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות