אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד עסקת מציאות מדומה: Byondata מגייסת 6 מיליון ד' ממשפחת יהלומנים מאוסטרליה צילום: Shutterstock

עוד עסקת מציאות מדומה: Byondata מגייסת 6 מיליון ד' ממשפחת יהלומנים מאוסטרליה

ל"כלכליסט" נודע כי שבוע לאחר שחברת הדמיית משחקי הספורט Replay נמכרה לאינטל ב-170 מיליון דולר חברת תכני המציאות של נועם לבבי וערן גליל מתמזגת עם השלד הבורסאי האמריקאי Consolidated Gems הנסחר בניו יורק

15.03.2016, 09:05 | אסף גלעד

עסקה שנייה בישראל בתוך שבוע בתחום התכנים למציאות מדומה: ל"כלכליסט" נודע כי חברת תכני המציאות Byondata של נועם לבבי וערן גליל מתמזגת עם השלד הבורסאי האמריקאי Consolidated Gems הנסחר בניו יורק מעבר לדלפק, זאת לאחר שבשבוע שעבר נמכרה חברת הדמיית משחקי הספורט Replay לאינטל ב-170 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

Consolidated Gems היא חברה הבורסאית, המצויה בבעלות משפחת גוטניק, משפחה חרדית החולשת על עסקי יהלומים באוסטרליה. החברה תזרים ל-Byondata קרוב ל- 6 מיליון דולר ובהמשך תאפשר לה לגייס מיליונים נוספים. עבור ביונדאטה, המיזוג עם השלד הבורסאי הוא כניסה בדלת האחורית לשוק האמריקאי. גם לאחר המיזוג, ישמרו לבבי וגליל על שליטה בחברה.

ביונדאטה הישראלית מפתחת מערכת המאפשרת לגופים מסחריים לבנות אפליקציות מבוססות תוכן מציאות מדומה ולנהל בהן את פרסום התוכן, כפי שוויקס הישראלית מאפשרת לבנות אתרים חינמיים. החברות יכולות לשלב דמויות ואובייקטים מדומים במעין אולמות וירטואליים, לצד תוכן דו־ממדי כמו סרטונים ותמונות. בין היתר בנתה החברה אפליקציית VR עבור תוכנית טלוויזיה, המאפשרת לסייר בין חדרים וירטואליים ולצפות בתכנים מהסדרה ובקטעים מאחורי הקלעים. עבור קבוצות ספורט בונה החברה אפליקציות הכוללות אפשרות לצפייה וירטואלית במשחקים, כולל הילוכים חוזרים ושיתוף ברשתות חברתיות. בישראל היא משתפת פעולה עם סמסונג שמהווה שותפת הפצה לחברות מסחריות בשוק המקומי, ובנוסף, ביונדאטה משתפת פעולה גם עם HP.

החברה פעילה בשוק החברות המייצרות טכנולוגיה לתכני מציאות מדומה, בנוסף לחברות ישראליות כמו InfinityAR של קרן סינגולריטים ו-WakingApp שגייסה לאחרונה יותר מ-4 מיליון דולר ממשקיעות סיניות. אלא שבעוד שחברות אלה צמחו משוק המציאות המוגברת (AR), התמחתה ביונדאטה במציאות מדומה (VR), כלומר מציאות וירטואלית שניתן לצפות בה דרך משקפי מציאות כמו אוקולוס ריפט של פייסבוק, Gear VR של סמסונג או קארדבורד של גוגל.

ביונדאטה הפועלת בתל אביב גייסה קודם לכן כמה מאות אלפי דולרים בודדים מהמייסדים, נועם לבבי, ממייסדי YCD, שפיתחה אמצעי בידור והדמייה לשוק החנויות והמבנים המסחריים, וערן גליל, לשעבר מנהל תחום הביג דאטה והאנליטיקס ב- HP ישראל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות