אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחיר החמדנות: וליאנט חותכת את תחזית הרווח וההכנסות צילום: בלומברג

מחיר החמדנות: וליאנט חותכת את תחזית הרווח וההכנסות

חברת התרופות הפכה לאומנות את נוהל הקפצת מחירי התרופות בעשרות אחוזים - ונמצאת תחת חקירת הרשויות. המנכ"ל: "המטרה שלנו לשנת 2016 היא איזון נכון יותר בסדר העדיפויות"

15.03.2016, 14:04 | מיקי גרינפלד

דוחות חלשים ועדכון כלפי מטה של התחזית בחברת התרופות וליאנט (Valeant Pharmaceuticals - VRX), בתום שנה של התמודדות עם שערוריית תמחור התרופות שלה, ובהמשך עם שעורייה חשבונאית שהובילה לפתיחת חקירה רשות ני"ע בארה"ב (SEC).  

קראו עוד בכלכליסט

וליאנט תיקנה כלפי מטה את תחזיותיה לרבעון הנוכחי רווח של 1.55-1.35 דולר למניה, מול תחזית קודמת של 2.55-2.35 דולר למניה. תחזית ההכנסות ירדה ל-2.4-2.3 מיליארד דולר, כשהתחזית הקודמת עמדה על 3.1-2.8 מיליארד דולר בשורה העליונה.

החברה הקנדית הנסחרת בבורסת ניו יורק - ושצמחה בעשור האחרון בעיקר באמצעות רכישות - נמצאת תחת חקירת רשויות התביעה האמריקאיות, בשל תמחור גבוה באופן קיצוני של תרופות ומוצרי רפואיים שלה.

מחירי התרופות הגבוהים של כלל חברות הפארמה זכו לביקורת בשנים האחרונות, אך היא הגיע לשיא בהקשר של וליאנט, לאחר שהוול סטריט ג'ורנל חשף את הנוהג הרווח בחברה להקפיץ בעשרות אחוזים מחירי תרופות של חברות שנרכשו על ידה, מייד לאחר השלמת הרכישה.

החשיפה הובילה לזימון ראשי החברה למתן הסברים לקונגרס.  בעקבות הפרשה ובהמשך השערורייה החשבונאית איבדה מניית וליאנט 75% משוויה ברמת השיא בקיץ שעבר - . מתחילת ינואר נחתכה המניה ב-32%. שווי השוק שלה עומד נכון להיום על מעט פחות מ-25 מיליארד דולר.

"האתגרים שעמם התמודדנו בחודשים האחרונים עדיין אינם מאחורינו, המטרה שלנו לשנת 2016 היא איזון נכון יותר בסדר העדיפויות, לטובת הרופאים, הלקוחות, המועסקים, בעלי המניות ובעלי החוב. אנו מתכננים לעבוד קשה על מנת להגדיל את ההכנסות ולהקטין את העלויוןת. במידה שנצליח, אנו מקווים שנוכל להתעלות מעל התחזיות המעודכנות", אמר מנכ"ל החברה מייקל פירסון (Michael Pearson).

לשנת 2016 כולה צופה עתה החברה רווח מתואם של 10.5-9.5 דולר למניה, כשהתחזית הקודמת שלעה עמדה על 13.75-13.25 דולר למניה. התחזית לשורת ההכנסות הורדה ל-11.2-11 מיליארד דולר, מול תחזית קודמת שהציגה החברה לשורה עליונה של 12.7-12.5 מיליארד דולר.

החברה ייחסה את הורדת התחזית להורדת צפי ההכנסות מחלק מתחומי הפעילות, בעיקר בתחומים של דרמטולוגיה, גסטרו ורפואת נשים. במקביל וליאנט צפויה להגדיל השקעות תחום העבודה מול הממשל וקשרי משקיעים, וצפויה לרשום הוצאות לטובת שינויים ניהוליים וארגוניים.

את הרבעון הרביעי של 2015 סיימה וליאנט עם הפסד של 336.4 מיליון דולר, או 98 סנט למניה. הרווח המתואם עמד על 2.50 דולר למניה, כשצפי האנליסטים עמד על 2.61 דולר למניה. ההכנסות הרבעוניות הסתכמו ב-2.79 מיליארד דולר, כשהתחזית עמדה על 2.75 מיליארד דולר.

תיכנס לחדלות פירעון?  

 לפני שבוע הודיעה וליאנט כי היא נדרשת לפרסם מחדש את התוצאות הכספיות שלה עבור 2014 ו-2015. זאת, לאחר שזיהתה מספר מקרים של מכירות לחברת פילידור (Philidor) העוסקת בהפצת תרופות, שהיה צריך לדווח עליהן בעת הפצת התרופות למטופלים.

היום עדכנה החברה כי במידה שלא תפרסם את הדוחות השנתיים המתוקנים עד ה-29 באפריל, היא עשויה להיכנס למצב של חדלות פירעון. זאת משום שבמצב כזה לא תעמוד בתנאי האג"ח שהנפיקה, והמלווים רשאים להגיב בפרעון מוקדם של ההלוואה.

מייקל פירסון מנכ"ל וליאנט
מייקל פירסון מנכ"ל וליאנט צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות