אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מה שווי השוק של שחקני כדורסל המכללות בארה"ב? צילום: אם סי טי

מה שווי השוק של שחקני כדורסל המכללות בארה"ב?

שחקן הכדורסל הממוצע המשחק באוניברסיטת דיוק יהיה שווה 1.3 מיליון דולר בשנה, זאת אם יוכל לשחק במערכת שוק חופשי. ולאיזו קבוצה יש את השחקנים עם השווי הגבוה ביותר?

15.03.2016, 15:55 | שירות כלכליסט
שחקן הכדורסל הממוצע המשחק באוניברסיטת דיוק יהיה שווה 1.3 מיליון דולר בשנה, זאת אם יוכל לשחק במערכת שוק חופשי ולקבל שכר באופן זהה לזה של שחקני ה-NBA. עם זאת, על אף כל ההצלחה שלהם, החישוב הזה מראה כי לדיוק אין את השחקנים השווים ביותר.

קראו עוד בכלכליסט

שחקני דיוק. מכניסים כסף למכללות אבל לא זוכים לשכר, צילום: אם סי טי שחקני דיוק. מכניסים כסף למכללות אבל לא זוכים לשכר | צילום: אם סי טי שחקני דיוק. מכניסים כסף למכללות אבל לא זוכים לשכר, צילום: אם סי טי

באתר ביזנס אינסיידר חישבו את שווי השוק החופשי (Fair Market Value) של שחקני הכדורסל ב-20 המכללות שהכנסות תוכנית הכדורסל שלהן הן הגבוהות ביותר, לפי הנתונים שסיפק משרד החינוך האמריקאי. החישוב מתבסס על ההסכם הקיבוצי המעודכן של שחקני ה-NBA, לפיו הם מרוויחים שיעור מינימאלי של 49% מכלל ההכנסות. פירוש הדבר, שההכנסה של תוכנית הכדורסל בכל מכללה תתחלק בין המכללה והשחקנים, כשהחלק של השחקנים מתחלק באופן שווה בין 13 השחקנים על מלגה.

לפי השיטה הזו, ניתן להעריך שלאוניברסיטת לואיוויל יש את השחקנים עם השווי הגבוה ביותר, שעומד על 1.7 מיליון דולר בשנה (עלייה מ-1.5 מיליון דולר בשנה שעברה), זאת בהתבסס על הכנסות שנתיות של 45.8 מיליון דולר של התוכנית. בסך הכל, השווי של שחקן הממוצע בליגת המכללות המובילה עומד על 296,723 דולר בשנה, כשתוכנית הכדורסל הממוצעת מכניסה קרוב ל-8 מיליון דולר בכל שנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות