אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פיוניר רוכשת את ארמור האמריקאית

פיוניר רוכשת את ארמור האמריקאית

חברת הפינטק הישראלית שבנתה פלטפורמה להעברה מאובטחת של תשלומים באינטרנט רכשה את ארמור מעמק הסיליקון שפיתחה זירה וירטואלית המחליפה את מכתבי האשראי הבנקאיים

15.03.2016, 16:06 | מאיר אורבך

חברת הפינטק הישראלית, פיוניר, רכשה את חברה ארמור פיימנטס האמריקאית מעמק הסיליקון . ארמור פיתחה זירה וירטואלית המחליפה את מכתבי האשראי הבנקאיים ומציעה אופציה חדשה לעסקים בין גופים. סכום הרכישה לא פורסם. פיוניר תקלוט את עובדי ארמור במשרדיה בעמק הסיליקון.

קראו עוד בכלכליסט

ארמור הוקמה לפני כשנתיים על ידי שני מייסדים יוצאי חברת פייפאל ומאסטרקרד. פיוניר, שנוסדה ב-2005, מעסיקה כיום 500 עובדים, מתוכם 400 בישראל והיתר בארה"ב, סין, גיברלטר ועוד. הנהלת פיוניר ממוקמת בארה"ב וסקוט גאליט האמריקאי, שהיה בכיר במאסטרקרד העולמית, משמש כמנכ"לה. בסוף 2015 חתמה פיוניר על הסכם משמעותי עם ענקית הקמעונאות אמזון, שמאפשר לאמזון להשתמש במערכת התשלומים של פיוניר.

עובדי פיוניר עובדי פיוניר עובדי פיוניר

בשיחה עם "כלכליסט" אמר סקוט גאליט, מנכ"ל פיוניר: "זו רכישה חשובה עבורינו מבחינה אסטרטגית, היא מרחיבה את עסקינו בצורה משמעותית. המערכת של ארמור נכנסת לתחום שלא נגעו בו מעולם. מיליארדי דולרים עוברים בין עסקים בעולם ומכתבי האשראי מייקרים עלויות ואף מאיטים פעילות עסקית. המערכת של ארמור מייצרת זירה שמאפשרת לרוכש להפקיד את התשלום ולחכות לאישור של מקבל הסחורה במהירות".

"ארמור פיתחה טכנולוגיה נוספת, שמאפשרת ליצור מרקטפלייס בין עסקים שונים. כיום יש בעיקר מרקטפלייס בין צרכנים פרטיים לבין עסקים וארמור מציעה טכנולוגיה כזו גם לעסקים", מוסיף גאליט.  

בהתייחסו לפעילות של פיוניר אמר גאליט שבימים אלה החברה מתרחבת בשווקים שבהן היא עובדת. הפלטפורמה שפיתחה פיוניר מאפשרת העברת תשלומים מאובטחים באינטרנט גם על ידי כרטיסי אשראי או Debit, מנגנונים של ארנק אלקטרוני והעברות בנקאיות. היא מאפשרת העברת כספים מהירה בין חברות ועובדים, גם למדינות רחוקות. החברה רווחית והכנסותיה בשנה האחרונה מוערכות בעשרות מיליוני דולרים. 

פיוניר גייסה עד היום 53 מיליון דולר בין משקיעיה - הקרנות כרמל ונצ'רס, גריילוק וססקואנה, חברת הביטוח הסינית פינג אן ויגאל אהובי וזוהר גילון, בין האנג'לים המובילים בישראל. החברה, שנוסדה ב-2005 על ידי יובל טל, ממקימי בורדרפרי שהונפקה ב-2014. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות