אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יש לכם אקסבוקס? בקרוב תוכלו לשחק מול חברים עם פלייסטיישן צילום: מיקרוסופט

יש לכם אקסבוקס? בקרוב תוכלו לשחק מול חברים עם פלייסטיישן

מיקרוסופט הודיעה שתאפשר למפתחים עצמאיים ליצור משחקים מרובי משתתפים שתומכים בכמה רשתות וקונסולות במקביל. כעת נותר לראות האם סוני תסכים לשתף פעולה עם היוזמה

15.03.2016, 17:12 | נמרוד צוק
מיקרוסופט ממשיכה להסיר את המחיצות בין האקסבוקס לפלטפורמות גיימינג אחרות: החברה הודיעה כי מעתה יכולים מפתחים עצמאיים שיוצרים משחקים במסגרת תוכנית ID@XBOX ליצור משחקים מרובי משתתפים שמאפשרים לשחקני אקסבוקס One וחלונות לשחק גם מול משתמשי קונסולות אחרות.

קראו עוד בכלכליסט

בפוסט שפרסם כריס צ'רלה, מנהל התוכנית, הוא נמנע אמנם מלנקוב בשם המפורש "סוני פלייסטיישן", אבל נראה כי זו כוונתה העיקרית של החברה: "בנוסף לתמיכה הקיימת בחיבור חוצה פלטפורמות בין משתמשי ווינדוס 10 ואקסבוקס One במשחקים הפועלים על גבי רשת אקסבוקס לייב, אנו מאפשרים עתה למפתחים לתמוך ברשתות נוספות של משחק מרובה משתתפים, כולל רשתות PC וקונסולות אחרות".

לשחק עם אחרים לשחק עם אחרים לשחק עם אחרים

המשחק הראשון שיתמוך בכך, אמר צ'רלה, הינו "רוקט ליג" של חברת Psyonix, שמאפשר עתה לשחקני אקסבוקס One ו-PC (גם כאלו שאינם מריצים את ווינדוס 10) לשחק אלו מול אלו. "זוהי הזמנה פתוחה לרשתות אחרות לקחת חלק ביוזמה", הוא כותב.

"רוקט ליג" זמין אמנם גם בגרסאות למק וללינוקס, אבל מספרם של השחקנים בפלטפורמות אלו זניח למדי, וסביר להניח שהצהרתו של צ'רלה כוונה בעיקר לסוני, שעד כה נמנעה מלהגיב ליוזמת שיתוף הפעולה פורצת הדרך של המתחרה העיקרית שלה. פלטפורמות רלוונטיות נוספות הן אנדרואיד ונינטנדו ווי, לצד רשתות משחקים מרובי משתתפים שמופעלות באופן פרטי על ידי יצרניות המשחקים הגדולות.

בעוד משחקים חוצי פלטפורמות שכוללים שחקנים מקונסולה אחת לצד משתמשי PC כבר נראו בעבר, עד כה, משתמשי אקסבוקס לא יכלו לשחק מול משתמשי פלייסטיישן, בשל ההתעקשות של סוני, מיקרוסופט ונינטנדו ליצור כל אחת אקוסיסטם סגור משלה, כאשר האפשרות לשחק רק מול משתמשי אותה הפלטפורמה משמשת כמנוף למכירת קונוסולות נוספות. לא ברור האם סוני תרצה לשתף פעולה עם היוזמה, היות וכרגע נראה שבקרב בין אקסבוקס One לפלייסטיישן 4 ידה על העליונה, והיא יכולה לנצל את היתרון המספרי שלה ואת המשחקים הבלעדיים עבור הקונסולה כדי לגרום לשחקני משחקים מרובי משתמשים להעדיף את הפלייסטיישן 4 על פני פלטפורמות אחרות.

המהלך מגיע כשבוע אחרי הכרזה דרמטית אחרת של מיקרוסופט בנושא דומה, לפיה היא מעוניינת לאחד את כלי הפיתוח של משחקי אקסבוקס One ו-ווינדוס 10 לפלטפורמה אחת שתאפשר להוציא בקלות משחקים הפועלים על שתיהן, ואף לעודד את המפתחים למכור משחקים במודל חדש במסגרתו ניתן לשלם עבור עותק אחד ולשחק בו על שתי הפלטפורמות במקביל.  
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות