אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרדן מוכרת את פעילותה בתחום הבנקאות והאשראי במזרח אירופה ב-69 מיליון יורו צילום: אוראל כהן

קרדן מוכרת את פעילותה בתחום הבנקאות והאשראי במזרח אירופה ב-69 מיליון יורו

קרדן אן.וי חתמה על הסכם המכירה, הצפויה לייצר לחברה רווח של 14 מיליון יורו. מדובר במימוש מהותי, שיאפשר לחברה לפרוע חלק מתשלומי האג"ח שלה לפני המועד שנקבע

15.03.2016, 19:48 | גולן חזני
קרדן אן.ויחתמה על הסכם למכירת פעילותה בתחום הבנקאות והאשראי הקמעוני במזרח אירופה תמורת 69 מיליון יורו במזומן. העיסקה צפויה לייצר לחברה רווח של 14 מיליון יורו.

זהו מימוש מהותי שיאפשר לחברה לפרוע חלק מתשלומי האג"ח שלה לפני המועד שנקבע.

פעילות הפיננסים של קרדן במזרח אירופה מרוכזת בחברת KFS. זו מחזיקה במלוא המניות של TBIF, שפעילה בתחום הבנקאות והאשראי הקמעוני בבולגריה וברומניה. במסגרת העסקה הנוכחית, היא תמכור את מניות TBIF לחברה בינלאומית, ותשאיר ברשותה מספר נכסים, בשווי מוערך של 23 מיליון יורו, כולל עסקי השכרת הרכב של אוויס באוקראינה.

איתן רכטר, מבעלי השליטה בקרדן , צילום: עמית שעל איתן רכטר, מבעלי השליטה בקרדן | צילום: עמית שעל איתן רכטר, מבעלי השליטה בקרדן , צילום: עמית שעל

השלמת העסקה כפופה לקבלת אישורים רגולטוריים במדינות שבהן פועלת TBIF, וכן באישור מחזיקי איגרות החוב של קרדן אן.וי.

קרדן שבשליטת יוסף גרינפלד, אבנר שנור ואיתן רכטר, השלימה בשנה שעברה הסדר חוב, שכלל בעיקר דחיית פירעונות והקצאת מניות למחזיקי האג"ח מסדרות א' וב'. אלא שההסדר לא כלל תספורת, וכיום עומד סך החוב למחזיקים על 470 מיליון יורו שאותו אמורה החברה לפרוע בין פברואר 2017 לפברואר 2020.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות