אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עשן לבן: אמריקאים יוכלו לייבא סיגרים מקובה

עשן לבן: אמריקאים יוכלו לייבא סיגרים מקובה

זאת במסגרת סבב הקלות חדש שיחול על המסחר האמריקאי עם האי השכן ושייכנס לתוקפו מחר

15.03.2016, 23:01 | שירות כלכליסט

לקראת ביקורו ההיסטורי של נשיא ארה"ב ברק אובמה בהוואנה בירת קובה בשבוע הבא, ייכנס מחר (ד') לתוקפו סבב הקלות חדש שיחול על המסחר האמריקאי עם האי השכן.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת ההקלות תותר שהיית אמריקאים בקובה לצורכי לימוד גם במסגרת פרטית ולא רק במימון גוף חינוכי מוכר כפי שהיה נהוג עד כה וכן יותר לאמריקאים ליצור קשר עם אזרחים קובנים. עוד הקלות כוללות היתר יבוא של סיגרים קובניים ורום בשווי של עד 100 דולר לשימוש אישי מקובה וכן צריכתם במדינה שלישית, שאינה קובה או ארה"ב. עם זאת, רכישה של טבק ואלכוהול קובניים במדינה שלישית עדיין אסורה על אזרחים אמריקאים. כמו כן, מאפשרות ההקלות לבעלי אזרחות קובנית להתקבל למשרות בארה"ב ולפתוח חשבונות, באישור כמובן, בבנקים אמריקאיים.

נשיא קובה ראול קסטרו בפגישה עם אובמה, צילום: איי אף פי נשיא קובה ראול קסטרו בפגישה עם אובמה | צילום: איי אף פי נשיא קובה ראול קסטרו בפגישה עם אובמה, צילום: איי אף פי

זהו הסבב החמישי של הקלות מאז הפשרת היחסים הדיפלומטיים ב־2014 לאחר יותר מ־50 שנות אמברגו.

הנשיא אובמה יגיע לקובה לביקור בן שלושה ימים שמטרתו להדק את הקשרים הכלכליים עם המדינה הקומוניסטית שבים הקאריבי. זוהי אחת ההזדמנויות האחרונות של הנשיא האמריקאי לקדם את היחסים עם קובה לפני תום כהונתו בפברואר 2017.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות