אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבקשת רה"מ: דיון בנושא ועדות איתור נדחה בשבוע צילום: חיים הורנשטיין

לבקשת רה"מ: דיון בנושא ועדות איתור נדחה בשבוע

הוועדה היתה אמורה להתכנס ולדון בהצעת החלטה שמקדם משרד ראש הממשלה ולפיה יתאפשר לשרי הממשלה לבצע מינויים במשרדיהם. הדחייה נבעה מהקושי של היועמ"ש לאשר את ההצעה כפי שהיא

16.03.2016, 08:21 | רוני זינגר

ועדת שירות המדינה דחתה בשבוע את הדיון שהיתה אמורה לקיים אתמול (ג') בעניין ועדות האיתור. הוועדה היתה אמורה להתכנס ולדון בהצעת החלטה שמקדם משרד ראש הממשלה ולפיה יתאפשר לשרי הממשלה לבצע מינויים במשרדיהם ולא רק לקבל את החלטת ועדת איתור בשירות המדינה.

הדחייה נעשתה לבקשת ראש הממשלה בנימין נתניהו ומנכ"ל משרדו אלי גרונר, זאת מאחר שהיועמ"ש אביחי מנדלבליט מתקשה לאשר את ההצעה כפי שהיא וביקש עוד זמן כדי להכשירה. מנגד, ממשרד מבקר המדינה מסרו כי הדיון נדחה לבקשתם לאור מכתב ששלח מבקר המדינה בשבוע שעבר ובו ביקש לא לדון בהצעה עד שלא יפורסם דו"ח שחיבר בעניין במאי.

אלי גרונר. מקדם את ההצעה, צילום: שרונה מזליאן- לוי אלי גרונר. מקדם את ההצעה | צילום: שרונה מזליאן- לוי אלי גרונר. מקדם את ההצעה, צילום: שרונה מזליאן- לוי

כיום ועדות האיתור מבצעות את האיתור והסינון למועמדים למשרות בכירות בשירות המדינה ומציעות לשר מועמד אחד מתאים.

גרונר מאמין כי ההצעה תאפשר לשרים להיות סוברנים להחליט מי האנשים המתאימים לקדם עבורם מהלכים במשרדם. בשיחה עם "כלכליסט" אמר שלשום כי ״שרים נבחרים כדי לקדם מדיניות, הם מחוייבים לבוחר ולא יתכן כי הפקידות תקבע מי יהיו האנשים שיקדמו מדיניות״.

בקשת הדחייה הגיעה מהיועמ"ש, שמתקשה לאשר את ההצעה כפי שהיא וביקש עוד זמן כדי להכשירה
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות