אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שלי נרקיס: "השקעתי מיליוני שקלים בפרויקטים של אור" צילום: אוראל כהן ותומריקו

שלי נרקיס: "השקעתי מיליוני שקלים בפרויקטים של אור"

מלך השוק האפור מגיב לטענת לקוח של אור כי דירה שרכש במיליוני שקלים נמכרה במקביל גם לנרקיס הנודע כ"מלך השוק האפור"; בא כוחו של נרקיס: "הוא קיבל את הדירה לצורך הבטחת החזר השקעה"

16.03.2016, 09:35 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי בתל אביב ידון היום (ד') בבקשה להכרזת פשיטת רגל על ענבל אור, לאחר שלטענת לקוח מכרה לו דירה שנמכרה לשלי נרקיס הנודע בעבר כ"מלך השוק האפור". בתגובה לבית המשפט מבהיר נרקיס כי הוא "השקיע מיליוני שקלים בפרויקט של ענבל אור וחברות שבשליטה ולצורך הבטחת החזר ההשקעה קיבל, בין היתר, את הדירה".

קראו עוד בכלכליסט

הבקשה לפשיטת רגל הוגשה בתחילת השבוע על ידי עופר (רפאל) לוזון, לקוח שרכש החודש דירה מאור במגדל מציצים. שווי הדירה 7.5 מיליון שקלים ובמועד החתימה על ההסכם שילם, לדבריו, סכום של 3 מיליון שקלים.

אולם לפי פנייתו של הלקוח לבית המשפט, כשניסה לרשום הערת אזהרה על הנכס התברר לו כי היא כבר רשומה על שמו של נרקיס. "אור ביצעה מעשה מרמה המהווה מעשה של פשיטת רגל", טענו עוה"ד הדין של לוזון, גיא קינן ואייל רוזן.

בעקבות המקרה ביקש לוזון כי בית המשפט יוצא נגד אור צו כינוס ויכריז עליה פושטת רגל. השופט איתן אורנשטיין אסר על אור לבצע כל שינוי בנכסיה עד לדיון שיקיים היום בצהריים.

ענבל אור בבית המשפט עם עורך דינה יעקב וינרוט, צילום: אוראל כהן ענבל אור בבית המשפט עם עורך דינה יעקב וינרוט | צילום: אוראל כהן ענבל אור בבית המשפט עם עורך דינה יעקב וינרוט, צילום: אוראל כהן

בתגובה שהגיש הבוקר (ד') בא כוחו של נרקיס, עו"ד אביטן מימון, לבית המשפט הוא מבהיר כי דינה של הבקשה להדחות תוך חיוב הלקוח בהוצאות משמעותיות בשל "התנהלות חסרת לב". לשיטת עו"ד מימון, הלקוח התנהל ברשלנות חמורה כששילם כספים עבור הדירה מבלי לקבל כל בטחון או הערת אזהרה על הקרקע בטרם העביר הכספים לידי אור. "לו היה המבקש פועל כמקובל", כך נכתב, "הרי שלא היה מעביר לאור שקל אחד לפני שהייתה נרשמת לטובתו הערת אזהרה כנדרש".

במקום זאת, מוסיף בא כוחו של נרקיס, בחר הלקוח בדרך שבחר ו"כעת הוא מנסה להשיב את הגלגל אחור ולהגיש בקשת סרק לצו מניעה כנגד מי שרכש זכויות בנכס כדין, והכל על מנת לנסות ולעקוף את מחדליו שלו".

עו"ד מימון מפרט בתגובה כי נרקיס השקיע מיליוני שקלים בפרויקט של אור וחברות שבשליטתה ולצורך הבטחת החזר ההשקעה הוא קיבל, בין היתר, בטוחה בדמות נכס המקרקעין הנמצא במרכזה של הבקשה.

עוד מצוין כי הנכס המדובר היה בר שעבוד לטובת נרקיס עוד מסוף חודש ינואר 2016, לאור הסכם ההשקעה בינו לבין אור, הגם שהשעבוד לא נרשם באותה עת.

נרקיס, כך מפורט, חתם בסוף חודש ינואר על הסכם השקעה עם אור לפיו הוא ישקיע בפרויקט שאותו יזמה ברחוב ז'בוטינסקי ברמת גם בסכום של 7.5 מיליון שקלים. בהתאם להסכם העביר נרקיס את הסכום בהמחאה בנקאית לפקודת "ענבל אור עתיד המגורים של ישראל". בהתאם להסכם אמורה אור להשיב לנרקיס את סכום ההשקעה עד לסוף חודש מאי, בצירוף רווחים בגובה של 2 מיליון שקלים. "זאת", נכתב לבית המשפט, "לטענתה, על מנת שבמשך תקופה זו תארגן קבוצה שתרכוש את הזכויות בפרויקט".

בהתאם להסכם בין הצדדים הועמדו לנרקיס מספר בטוחות קנייניות, בין היתר הזכויות בדירה במגדל מציצים – דירת מיני פנטהאוז בת 5 חדרים.

"לאור הפרסומים בתקופה האחרונה בעניינה של אור", כותב נרקיס עצמו בתצהיר שהוגש לבית המשפט, "הבעתי בפניה את חששותיי ביחס להחזר ההשקעה מאחר וגיליתי שטרם נרשמה בטוחה לטובתי על פי תנאי הסכם ההשקעה. על מנת להרגיע אותי, אור הציעה לי לחתום עמה על הסכם מכר מותנה ביחס לזכויותיה במקרקעין". על כן, קיבל נרקיס את הזכויות בדירה ורשמה לטובתו הערת אזהרה.

"כמובן", נכתב עוד, "שנרקיס לא העלה בדעתו כי אור תפעל למכירת המקרקעין לצד שלישי יממה לאחר כריתת ההסכם ביניהם, וזאת במיוחד לאור סעיף בהסכם האוסר עליה לעשות כן".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות