אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בורסות לונדון וגרמניה מתמזגות: יפעילו את הבורסה הגדולה באירופה צילום: בלומברג

בורסות לונדון וגרמניה מתמזגות: יפעילו את הבורסה הגדולה באירופה

המיזוג ייצור חברה בריטית חדשה בשם UK TopCo בעלות שווי כולל של מעל ל-30 מיליארד דולר; 45.6% ממנה יהיו בבעלות בעלי המניות של בורסת לונדון והשאר בבעלות בעלי המניות של דויטשה בורסה

16.03.2016, 09:44 | שירות כלכליסט
בורסת לונדון (LSE) ודויטשה בורסה הכריזו היום (ד') על מיזוג שייצור את מפעילת הבורסה הגדולה ביותר באירופה בעלת שווי כולל של מעל 30 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

לפי תנאי המיזוג, תוקם חברה בריטית חדשה בשם UK TopCo ש-45.6% ממנה יהיו בבעלות בעלי המניות של LSE והשאר בבעלות בעלי המניות של דויטשה בורסה.

שתי מפעילות הבורסות הכריזו בחודש שעבר כי הן מנהלות מגעים למיזוג. בתקופה שעברה מאז הודיעה גם אינטרקונטיננטל אקסצ'יינג (Intercontinental Exchange), החברה היריבה המפעילה את בורסת ניו יורק, כי גם היא שוקלת להצטרף למרוץ.

החברות מעריכות כי המהלך יוביל לחסכון של 450 מיליון יורו בעלויות (499 מיליון דולר) בשנה לאחר השלמת המיזוג.

זו הפעם השלישית ב-16 השנים האחרונות שהחברה הגרמנית מנסה לרכוש את LSE , אך ניסיונות קודמים ב-2000 ו-2005 נכשלו. זו גם העסקה הגדולה ביותר בין מפעילות בורסות מאז אינטרקונטיננטל אקסצ'יינג רכשה את NYSE Euronext בנובמבר 2013.

החברה החדשה תהיה בעלת עמדה דומיננטית באירופה, ממנה תוכל להתרחב לאסיה ולארה"ב. כמו כן, בזכות המיזוג, מדדי יורו סטוקס 500, פוטסי 100 ודאקס יאוחסנו כולם תחת אותו גג.

מנכ"ל דויטשה בנק קרסאן קנגטר ימונה למנכ"ל החברה המשולבת, בעוד שמנכ"ל LSE חוויאר רולה יפרוש. 

בורסת פרנקפורט, צילום: בלומברג בורסת פרנקפורט | צילום: בלומברג בורסת פרנקפורט, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות