אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כך גנב האקר חובב את תמונות הסלבריטאיות מחשבון ה-iCloud שלהן צילום: רויטרס

כך גנב האקר חובב את תמונות הסלבריטאיות מחשבון ה-iCloud שלהן

ריאן קולינס פרץ לחשבונות האייקלאוד או גוגל של הסלבריטאים לאחר שהתחזה לעובד של אפל או גוגל ושלח לקורבנותיו מאות מיילים. הוא הצליח לפרוץ ליותר מ-120 חשבונות בין 2014-2012

16.03.2016, 17:49 | רפאל קאהאן

ריאן קולינס, בן 36 נעצר לאחורנה באשמה שעמד מאחורי אירוע הפריצה והגניבה של מידע אישי של סלבריטאים לפני כשנתיים. גניבת המידע, שכונתה ברשת The Fappening, הסתיימה בפרסום תמונות אישיות של שורה ארוכה של שחקניות, דוגמניות, ספורטאיות וכוכבות ריאליטי, ביניהן ג'ניפר לורנס, קים קרדשיאן, בר רפאלי, קייט אפטון, אמבר הרד, מיילי סיירוס ועוד שמות רבים.

קראו עוד בכלכליסט

בסך הכל קולינס הודה בפריצה לכ-122 חשבונות אייקלאוד וג'ימייל. האירוע יצר בזמנו מבוכה עצומה לחברות הטכנולוגיה ובעיקר לאפל ולגוגל מפני שנטען שהמידע נגנב מהן - אך לפי ההסבר שקולינס סיפק לחוקרים הוא הערים על הקורבנות עצמם. ההאקר השתמש בטכניקה שמכונה הנדסה חברתית - הוא פשוט התחזה לעובד של גוגל או אפל והצליח לשכנע  את הקורבנות (באמצעות מאות מיילים ששלח להם) להעביר לו את פרטי ההתחברות שלהם.

בר רפאלי. גם היא הייתה קורבן של קולינס, צילום: אם סי טי בר רפאלי. גם היא הייתה קורבן של קולינס | צילום: אם סי טי בר רפאלי. גם היא הייתה קורבן של קולינס, צילום: אם סי טי

משם הדרך לגניבת התוכן הייתה קצרה. הבעיה העיקרית של קולינס הייתה להשיג את הכתובות המדויקות של החשבונות האישיים של הסלבריטאים, אך בנושא הזה לא סופק כל הסבר כיצד הגיע אליהם. קולינס מואשם שפרץ לחשבונות בין 2012-2014 - ולאחר מכן פרסם את התמונות שהשיג באתר התמונות הפיראטי Anon-IB. משם הן דלפו לאתרים מוכרים יותר כגון רדיט או 4Chan.

הסדר הטיעון שנחתם עם קולינס יישלח אותו לכ-18 חודשי מאסר. הסיבה לכך היא שהתביעה לא הצליחה להוכיח שהוא זה שהעלה את התמונות לרשת או ששיתף את המידע ביודעין. אם הייתה הוכחה לכך - תקופת המאסר המקסימלית הייתה יכולה להגיע ל-5 שנים.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות