אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סטודנטים המתגוררים במעונות יזכו להנחה של 67% בארנונה צילום: מאיר אזולאי

סטודנטים המתגוררים במעונות יזכו להנחה של 67% בארנונה

שר הפנים אריה דרעי אמר כי "המדינה מחויבת לדאוג להפחתת יוקר המחיה לכלל השכבות האוכלוסייה ובהם גם לאוכלוסיית הסטודנטים

16.03.2016, 17:52 | אביב גוטר
בשורה לסטודנטים המתגוררים במעונות המוסדות האקדמיים – מעתה יזכו להנחה של 67% בתשלום הארנונה בדומה למוסדות חינוך אחרים.

כך והחלט היום בפגישה שנערכה בין שר הפנים אריה דרעי ליו"ר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל, גלעד ארדיטי ויו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית אלדד פוסטן. ההנחה תוענק למוסדות האקדמיים ובהם יפחיתו אותה משכר הדירה הכולל אותו משלמים הסטודנטים על המגורים במעונות.

שר הפנים אריה דרעי אמר כי "המדינה מחויבת לדאוג להפחתת יוקר המחיה לכלל השכבות האוכלוסייה ובהם גם לאוכלוסיית הסטודנטים. ההנחה בדמי הארנונה תאפשר לסטודנטים לשלם פחות, יקל על יוקר המחיה ויסייע להם להתרכז בלימודיהם".

סטודנטים. ייהנו מהנחה , צילום: דנה קופל סטודנטים. ייהנו מהנחה | צילום: דנה קופל סטודנטים. ייהנו מהנחה , צילום: דנה קופל

נכון להיום על מנת שסטודנט יוכיח יהא זכאי להנחה בארנונה היה עליו להוכיח כי הוא מרווח פחות מסכום חודשי. התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות טענה כי שיטה זו יוצרת אי שוויון מפני שדווקא סטודנטים אמידים שללא הכנסה ומקבלים סיוע מההורים מקבלים הנחה בארנונה בעוד שסטודנטים שעובדים מעוטי יכולת אינם זכאים כי המשכורת שלהם עוברת את סך הזכאות להנחה.

"זוהי בשורה משמעותית לסטודנטים שגרים במעונות ואנחנו נמשיך לעקוב אחרי ביצוע ההחלטה למען ציבור הסטודנטים והסטודנטיות שקורסים תחת נטל יוקר המחיה", כך מסר גלעד ארדיטי. פוסטן הוסיף: "עם מחירי הדיור המאמירים, מעונות הסטודנטים מהווים את האופציה היחידה הפתוחה בפני סטודנטים רבים לטובת מימון המחיה לצד לימודי התואר. ההנחה בארנונה היא צעד בסיסי וחיוני כדי לאפשר זכאות להשכלה גבוהה לכלל האוכלוסייה ואני מקווה שמדובר בסנונית הראשונה בשורת צעדים שיקלו את יוקר המחיה של הסטודנטים בארץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות