אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השליטה באנגל משאבים עברה לקבוצת גבאי ולדיוויד מוריס

השליטה באנגל משאבים עברה לקבוצת גבאי ולדיוויד מוריס

ביהמ"ש אישר את העברת השליטה בחברת הנדל"ן לקבוצה ולבעל השליטה הקודם בחברה. זאת לאחר שמחזיקי האג"ח, שטרפדו את עסקה בנובמבר בשל מעצרו של גבאי ע"י רשות ני"ע , נתנו את הסכמתם

17.03.2016, 14:13 | אביב גוטר

בית המשפט אישר אמש (ד') את העברת השליטה בחברת הנדל"ן אנגל משאבים לידי קבוצת גבאי ולדיוויד מוריס, בעל השליטה הקודם בחברה. זאת לאחר שמחזיקי האג"ח אישרו את העסקה לפני מספר ימים.

אנגל משאבים מתנהלת כמספר שנים ללא בעל שליטה וכונסי הנכסים שלה העמידו את החברה למכירה.

עוד בנובמבר קבוצת משקיעים בראשותו של אלי גבאי הייתה קרובה לרכישת השליטה בחברה תמורת רכישת 53% ממניות החברה. אולם אז מחזיקי האג"ח טרפדו את העסקה, בין היתר לאור העובדה שגבאי נעצר באותו הזמן על ידי רשות חוקי הרשות לניירות ערך בחשד לעבירות של הטעיית משקיעים בינואר בשנה שעברה. זאת לאחר שלא דיווח על לגורמים הממונים על רכישת 10% ממניות החברה באמצעות חברת אליתמר שבבעלותו תמורת 3 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

חוקרי הרשות טענו כי גבאי לא דיווח על הרכישה, כיוון שהיה באותה העת במו"מ לרכישת השליטה ולא רצה לחשוף את היותו בעל עניין בחברה. גבאי נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים לאחר שהפקיד 500 אלף שקל ונאסר עליו לצאת מהארץ. כעת, לאחר למעלה משנה של דיונים, הגיעה קבוצת המשקיעים בראשות גבאי ומוריס להבנות עם מחזיקי האג"ח והם ירכשו את אנגל משאבים תמורת 6.5 מיליון יורו ויזרימו לחברה 20 מיליון שקל.

חברת אנגל משאבים ופיתוח עוסקת בפעילות נדל"ן ונסחרת בבורסה לניירות ערך בתל אביב. החברה עוסקת בין השאר בניהול ותפעול של נכסי מקרקעין להשכרה ולמכירה וכן בבנייה למגורים בארץ ובחו"ל.

אלי גבאי. "שמח שהצלחנו לגשר על הפערים עם מחזיקי האג"ח" אלי גבאי. "שמח שהצלחנו לגשר על הפערים עם מחזיקי האג"ח" אלי גבאי. "שמח שהצלחנו לגשר על הפערים עם מחזיקי האג"ח"

אנגל משאבים מחזיקה בנדל"ן להשקעה בסך כ-345 מיליון שקל בישראל. לחברה פרויקטים בין היתר בתל אביב, בקריית אתא בהיקף של למעלה כ-750 יח"ד. לחברה פרויקטים גם בצ'כיה, רומניה ובלגרד ולאחרונה מכרה מגרש בקנדה בכ- 20 מיליון דולר קנדי.

אלי גבאי, מנהל הפיתוח העסקי בקבוצת גבאי מסר: "אני שמח שהצלחנו לגשר על הפערים עם מחזיקי האג"ח וכי קבוצת השליטה נכנסת לאנגל משאבים עם רוח גבית משוק ההון. החברה התנהלה יותר מידי זמן בלי בעל שליטה והיום אנחנו נכנסים לתקופה חדשה. זיהינו את הפוטנציאל הרב בחברה, בנכסים שברשותה וביכולת ההשבחה שלהם. אני מאמין כי נוכל לפתח פעילות חדשה באנגל משאבים, לייצר לה ערך רב בטווח הארוך, לקדם אותה למצב שתוכל להשביח את הנכסים המניבים שלה והמגרשים שבבעלותה ולהחזיר עטרה ליושנה".

דיויד מוריס אמר היום לאחר השלמת העסקה: "משפחת מוריס משקיעה שנים רבות במדינת ישראל, אנו שמחים לצאת לדרך חדשה עם חברת אנגל משאבים יחד עם קבוצת גבאי אנו בטוחים שהשותפות החדשה עם קבוצת גבאי תייצר ערך משמעותי עבור בעלי המניות בחברת אנגל משאבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות