אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נניקשווילי מגיב לכתב האישום: "סייעתי לחבר נפש במצוקה. חפותי זועקת" צילום: אורן אהרוני

נניקשווילי מגיב לכתב האישום: "סייעתי לחבר נפש במצוקה. חפותי זועקת"

איש העסקים שהואשם ביחד עם שותפו ג'קי בן זקן כי העביר כספים לשר לשעבר בנימין בן אליעזר בתמורה לקידום עסקיו כופר בכל ההאשמות וטוען כי כי הוא הוא הלווה את הכסף לחברו שהחלים באותה העת ממחלה ומעולם לא ביקש לפעול לטובת חברת שמן שבשליטתו

17.03.2016, 13:53 | זוהר שחר לוי
אברהם ננישקווילי כופר היום (ה') בכתב האישום שהוגש נגדו במסגרת פרשת השוחד של חברו הוותיק, השר לשעבר בנימין (פואד) בן אליעזר. "נניקשווילי סייע לחבר נפש במצוקה ולא ביקש מעולם דבר בתמורה", נכתב לבית המשפט המחוזי בתל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

נניקשווילי הואשם, ביחד עם שותפו ג'קי בן זקן ומעורבים נוספים, כי שילם שוחד לבנימין בן אליעזר ובתמורה קודמו עסקיו, בין היתר קידום קבלת רישיון קידוח מד אשדוד לחברת שמן של נניקשווילי ובן זקן.

הבוקר (ה') הגיש איש העסקים נניקשווילי את תשובתו לכתב האישום, באמצעות עוה"ד נתי שמחוני, אילנה זיבנברג ויואב סננס ממשרד הרצוג פוקס נאמן, ולפיו "משנתו באשר לקרות האירועים זועקת חפות".

כפי שנחשף בעבר ב"כלכליסט" גרסתו של נניקשווילי מתבססת ליחסי החברות האדוקים בינו לבין בן אליעזר. "בין השניים", נכתב לבית המשפט, "קיימת, משך שנים רבות, חברות נפש אמיתית וכנה".

במהלך שנת 2011, לפי נניקשווילי, בן אליעזר אושפז במצב אנוש בבית החולים. חודשים ספורים לאחר שחרורו הוא פנה אל נניקשווילי וביקש ממנו את סיועו במתן הלוואה לצורך רכישת בית למגורים שיהלום את מצבו הבריאותי באותו הזמן.

"מר נניקשוילי לא היסס", כותבים סנגוריו לבית המשפט, "ונענה לבקשה לעזרה, אך ביקש כי ההלוואה תדווח, כדת וכדין. בן אליעזר הבטיח לנניקשווילי שכך יהא. בן אליעזר אף אישר לנניקשווילי כי אכן דיווח על ההלוואה כחוק לכל הגורמים הרלבנטיים".

נניקשוילי מדגיש עוד כי לא ביקש מעולם, וגם לא קיבל, "דבר מבן אליעזר או מי מטעמו בקשר עם תפקידיו הציבוריים ולבטח לא בשל ההלוואה" וכי במתן ההלוואה, שעמדה על 400 אלף דולר, סייע לחבר במצוקה.

בנימין בן אליעזר. בתשובתו של נניקשווילי לכתב האישום נכתב: "בין השניים קיימת חברות נפש עמוקה", צילום: עטא עוויסאת בנימין בן אליעזר. בתשובתו של נניקשווילי לכתב האישום נכתב: "בין השניים קיימת חברות נפש עמוקה" | צילום: עטא עוויסאת בנימין בן אליעזר. בתשובתו של נניקשווילי לכתב האישום נכתב: "בין השניים קיימת חברות נפש עמוקה", צילום: עטא עוויסאת

"נניקשווילי", כותבים עוד סנגוריו, "נתן הלוואות למכרים וחברים אף בשיעור העולה על הסכום שניתן לבן אליעזר, כאשר סכומן המצטבר עולה כדי מיליוני דולרים. רובן המוחלט של הלוואות אלו לא הוחזר עד עתה – למרות שפקע מועד פירעונן ונניקשווילי אף מעולם לא פנה ללווים לבקש את כספי ההלוואה בחזרה. לפיכך, אין ולא ניתן למצוא בהלוואה בין חברי נפש, כאמור, כל פסול – והניסיון לעשות כן, חוטא לאמת ולשכר הישר".

נניקשווילי כופר בטענת כתב האישום כי בתמורה לכספים שהועברו פעל בן אליעזר לקידום רישיון הקידוח מד אשדוד. "הוא מעולם לא פעל למול בן אליעזר ואיילת אזולאי (מי שהייתה ראשת לשכתו של בן אליעזר הנאשמת גם היא בפרשה, זש"ל) על מנת שיפעלו לטובת חברת שמן", נכתב בתשובה לכתב האישום. "מר נניקשווילי מעולם לא פנה אל השניים על מנת שיפעילו קשריהם בנושא חברת שמן ולא ידוע לו על פעולות כשלהן של מי מהם – ככל שהיו כאלה – בנושא זה".

בכתב האישום בעניינו של נניקשווילי נטען עוד כי כחלק מהתמורה עבור ההלוואה, השוחד לכאורה, העיד בן אליעזר לטובתו במסגרת ערעור מס הכנסה. נניקשווילי כופר גם בטענה זו. לגרסת נניקשווילי, הוא ביקש מבן אליעזר שיעיד מטעמו בהליך על רקע החברות ביניהם ועל רקע העובדה כי בן אליעזר הכיר לעומק את מאפייני חייו האישיים.

"יתרה מכך", נכתב, "עת ניתנה ההלוואה, נושא זימונו של בן אליעזר לעדות בבית המשפט לא בא כלל לאוויר הולם וספק אם מאן דהוא יכול היה לצפות מצב דברים כזה. הניסיון לקשור בין ההלוואה ובין עדותו של בן אליעזר הינו מלאכותי ותלוי על בלימה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות