אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות צפויה לדרוש עונש מאסר בפועל לקובי פרץ צילום: רמי זרנגר

הפרקליטות צפויה לדרוש עונש מאסר בפועל לקובי פרץ

בית משפט השלום הרשיע היום את הזמר בהעלמת הכנסות בסך של מיליוני שקלים; שלב הטיעונים לעונש יתקיים בעוד כחודש

17.03.2016, 15:07 | זוהר שחר לוי

הזמר קובי פרץ הורשע היום (ה') בהעלמת הכנסות של כ-5.8 מיליון שקל, כך לפי הכרעת הדין שניתנה על ידי שופטת בית משפט השלום בתל אביב, לימור מרגולין-יחידי. בסך הכל הורשע פרץ ב-25 עבירות שונות בתחום המס, יחד עם זאת הוא זוכה מעבירת איומים ומחמש עבירות מס נוספות. בשל כמות העבירות וחומרתן, הפרקליטות צפויה לבקש עונש מאסר בפועל.

קראו עוד בכלכליסט

"כל הפעולות באופן שיטתי מתמשך ומובהק, בוצעו לקידום תכלית אחת והיא הסתרת ההכנסות האמיתיות מרשויות המס והשמטת הכנסות כדי לשלם פחות מס", כתבה השופטת על פרץ בהכרעת הדין.

אמרגנו של פרץ, יוחאי יעיש, הפך לעד מדינה הן נגדו והן נגד דוד ואנונו, לשעבר בכיר ברשות המסים.

"גיבוריו של התיק שלפניי הם שניים", כתבה השופטת בהכרעת הדין, "האמרגן יעיש והנאשם. מדובר בשני המעורבים הישירים היחידים, אשר יודעים מה באמת היו פרטי חלוקת ההכנסות ביניהם. גרסת השניים מנגדות זו לזו חזיתית, וברי כי שתי הגרסאות אינן יכולות לחיות זו עם זו, ורק אחת מהן משקפת את המציאות". לשיטת השופטת, פרט לעדותו של עד המדינה ישנן ראיות נוספות המוכיחות את טענות כתב האישום בעניינו של פרץ.

"הנאשם היה מודע למרכיבי ההכנסות וההוצאות"

לפי בית המשפט, הוכח מעבר לספק סביר כי פרץ השמיט הכנסות מדו"חות בסכום כולל של כ-5 מיליון שקל והשמטת מס עסקאות בסכום כולל של כ-800 אלף שקל.

עוד מצוין כי פרץ ערך חוזה בדיעבד והציג אותו כחוזה מחייב, שכר כספת והסתיר אותה וכן הסתיר כספים במקומות נוספים ולכן יש להרשיעו גם בעבירות מרמה. "פעולות אלו", כך לפי הכרעת הדין, "מבססות את המרמה, שכל תכליתה הסתרת המציאות מעיני רשויות המס לשם התחמקות ממס אמת".

הכרעת הדין מוסיפה עוד כי העובדה שיעיש ניהל את פעילותו של פרץ וזה לא היה מעורב בניהול היומי "אין בה כדי לשלול את המסקנה שהנאשם היה מודע למרכיבי ההכנסות וההוצאות, קיבל כספים וביצע אופרציה שלמה כדי להביא לכך שלא ישלם מס על כל חלקו בהכנסות. גם העובדה שאינו חתום על חלק מהחשבוניות והדו"חות אינה מעלה ואינה מורידה דבר. כל הפעולות באופן שיטתי, מתמשך ומובהק, בוצעו לקידום תכלית אחת והיא הסתרת ההכנסות האמיתיות מרשויות המס והשמטת הכנסות כדי לשלם פחות מס".

 

כתב האישום נגד פרץ, שכלל עבירות מס ועבירת איומים, הוגש בנובמבר 2013 לבית משפט השלום בתל אביב. פרץ הואשם בעבירות של השמטת הכנסות מדו"ח, מסירת תרשומת כוזבת ועבירות מס נוספות, לצד איומים על אמרגנו לשעבר, יוחאי יעיש.

כתב האישום הוגש על ידי פרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ונטען בו כי בין השנים 2005-2009, פעל פרץ במרמה ובאופן מתוכנן ושיטתי, בכך שהגיש דו"חות כוזבים לפקיד השומה והשמיט בזדון מדו"חות אלה הכנסות בסכום של 5.2 מיליון שקל.

קובי פרץ, צילום: מיכאל קרמר קובי פרץ | צילום: מיכאל קרמר קובי פרץ, צילום: מיכאל קרמר

כמו כן, נטען כי פרץ הגיש למנהל מכס ומע"מ ידיעות כוזבות במטרה להתחמק מתשלום מס בסכום של כ-830 אלף שקל נוספים. הוא הואשם כי הסתיר חלק מההכנסות עליהן לא דיווח, בסכום של לפחות 1.4 מיליון שקל, בכספת ששכר, אשר על קיומה ועל תכולתה לא הצהיר בהצהרת הונו, כנדרש.

בעקבות הרשעתו, ולבקשת הפרקליטות, הוציא בית המשפט צו עיכוב יציאה מן הארץ נגד פרץ והורה לו להפקיד ערבויות שונות בסך 500 אלף שקל.

שלב הטיעונים לעונש יתקיים בעוד כחודש ולאחריו ייגזר עונשו של הזמר.

הילה גבאי מפרקליטות מחוז ת"א מסרה בתגובה להרשעה: "בית המשפט הרשיע היום את קובי פרץ בעבירות מס ומע"מ, וקבע כי במשך שנים קיבל פרץ סכומים גבוהים בעבור הופעותיו, מבלי שדיווח על מרבית הכנסות אלה לרשויות המס. הפרקליטות ורשויות המס פועלות למיגור התופעה הפסולה של התחמקות מתשלום מס, הפוגעת בכלל הציבור. מעשיו של פרץ, אשר נעשו בשיטתיות ובתחכום רב, משמעותם פגיעה בקופה הציבורית ובשוויון בין אזרחי המדינה שומרי החוק, הנושאים בנטל המס".

התיק נוהל על ידי עו"ד הילה גבאי ודנה נקר מפרקליטות מחוז ת"א (מיסוי וכלכלה).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות