אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ענבל אור נערכת לימים קשים: תפטר 20% מעובדי אור סיטי צילום: אוראל כהן

ענבל אור נערכת לימים קשים: תפטר 20% מעובדי אור סיטי

החברה מסרה כי צפוי קיצוץ דרמטי גם בהיקפי הפרסום של החברה והחברות הבנות והקטנה של שטחי המשרדים של החברה

17.03.2016, 15:39 | דותן לוי

יזמת הנדל"ן ענבל אור, שהסתבכה בחקירה בשל חשד להעלמת עשרות מיליוני שקלים, צפויה לפטר כ-20% מעובדי חברת אור סיטי שבבעלותה, לצמצם את שטחי המשרדים שהיא שוכרת כיום במגדלי עזריאלי ולהוריד בהיקפי הפרסום. בסביבתה של אור אמרו היום (ה') כי המהלך נעשה ברקע להבנה שבתקופה הקרובה נפח הפעילות יקטן משמעותית וכמובן שלא ניתן יהיה לפתוח פרויקטים חדשים, ולכן יש לקצץ היכן שניתן.

לפי נתוני חברת המחקר BDI, אור מעסיקה כ-30 עובדים, כך שמדובר בפיטורים של כשישה עובדים. כיום שוכרת אור כ-500 מ"ר והערכה היא ששטחי המשרדים יצטמצמו בחצי. 

בהודעה שנמסרה על ידי דובר החברה נכתב כי קבוצת אור סיטי "נערכת לשורת צעדי התייעלות מיידית כהכנה למתווה הסדרה מול המוסדות הפיננסיים. הצעדים יכללו קיצוץ דרמטי בהיקפי הפרסום של החברה החברות הבנות, התייעלות בהיקף כוח אדם בשיעור של כ-20% מכוח האדם בחברה ובחברות הבנות, הקטנה ניכרת של שטחי המשרדים של החברה, ומינוי מנהל מקצועי להסדרת מערכת היחסים המסחרית עם המוסדות הפיננסיים". עוד נמסר בהודעה, כי "מצבה הפיננסי של החברה מאפשר עמידה במתווה הסדרה מורכב, אך אין ספק שהפרסומים הופכים כלי שרת בידי גורמים המנסים לפגוע בחברה".

קראו עוד בכלכליסט

ענבל אור בבית המשפט, צילום: אוראל כהן ענבל אור בבית המשפט | צילום: אוראל כהן ענבל אור בבית המשפט, צילום: אוראל כהן

רק לפני כמה ימים פורסם כי אור שיגרה מכתבים לעובדי החברה בהם כתבה אור כי עובדי החברה הם "משפחה אחת קרובה וחזקה". לפי הדו"חות של אור, ההוצאות על משכורות עמדו בשנת 2014 על 5.8 מיליון שקל, ההוצאות על שכר הדירה על 1.1 מיליון שקל בשנה והוצאות הפרסום על כ-3 מיליון שקל. יחד עם זאת, בשנת 2013 הוצאות הפרסום עמדו על כ-20 מיליון שקל בשל הפרויקט שתכננה להקים בבבלי אשר ירד מהפרק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

10 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
בשלב הזה, אחרי החשיפה התקשורתית כמעט קרוב לוודאי שלא יהיו לה לקוחות חדשים
לכן סגירת העסק הינה וודאית. מן הראוי שיסגרו ממש עכשיו כך שהרוכשים יראו לפחות חלק מכספם. אחרת, כמו ברוב המקרי פירוק עד היום הכסף ילך לעו"ד, מפרק החברה, הנאמן וכו'... חלק מהכסף ימשיך לצאת על משכורות מיותרות לעובדים שישבו ולא יעשו כלום (לא יהיו לקוחות חדשים..) והשאר לספקים ובנקים כך שהרוכשים יראו פירורים מכספם אם בכלל. על השופטים לדאוג לאנשים ששמו אצלה את הכסף ולא לחברים העו"ד.. ליבי עם מי שקנה אצלה.. לא מספיק שמחירי הנדלן פה מטורפים, עכשיו אנשים שהצליחו לחסוך ורצו לקנות לא יראו שקל.
אלי , ראשון  |  19.03.16
לכל התגובות