אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנק ירושלים על רבוע כחול נדל"ן: "החשש ממגה התברר כמוגזם" צילום: אוראל כהן

בנק ירושלים על רבוע כחול נדל"ן: "החשש ממגה התברר כמוגזם"

דו"חות רבוע כחול נדל"ן גילו כי 21 מבנים שהיו מושכרים לרשת מגה החליפו שוכרים - כאשר הירידה בדמי השכירות עמדה על 4.8%

17.03.2016, 18:01 | אורן פרוינד

אתמול פורסמו הדו"חות הכספיים של רבוע כחול נדל"ן, וגילו כי 21 מבנים שהיו מושכרים עד כה לחברה האחות רשת מגה ונאלצו להחליף בעלות בעקבות הקריסה של הרשת, הושכרו מחדש לשוכרים חדשים כמעט באותו מחיר. לטענת האנליסט ישי ששון מבנק ירושלים ברוקראז': "זוהי אינדיקציה משמעותית לכך שדמי השכירות בהתקשרות עם מגה לא חרגו מעבר למחירי השוק, בפרט כשמדובר בסניפים בעייתיים".

קראו עוד בכלכליסט

דמי השכירות השנתיים לפי ההסכמים החדשים עומדים כעת על 47.5 מיליון שקל לשנה – ירידה של 4.8% לעומת ההסכמים הקודמים עם מגה. מדובר ב-18 סניפים של מגה בדמי שכירות של 3.8 מיליון שקל על שטח של 56.3 אלף מ"ר, כלומר 67.5 שקל למ"ר.

סניף אחר של מגה, שנמצא בבעלות משותפת, שהושכר מחדש בדמי שכירות של 60 שקל למ"ר – נמוך ב־43%. ושני סניפים נוספים שפונו חלקית על ידי מגה והושכרו מחדש בדמי שכירות של 70 שקל למ"ר לעומת מחיר של 71.9 שקל למ"ר בהסכם הקודם.

ששון הוסיף כי "במודל השווי הנחנו הנחות שמרניות יותר בדבר הירידה בשכ"ד בהשוואה לאלו שהושגו בפועל, וכן הנחנו תקופת השבתת סניפים ארוכה יותר עד מציאת שוכר חלופי. בנסיבות אלו אנו נותרים עם מחיר יעד של 139 שקל למניה. בשל העלייה שנרשמה במחיר המניה, אנו מעדכנים את המלצתנו לתשואת יתר".

 , צילום: יריב כץ צילום: יריב כץ  , צילום: יריב כץ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות