אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הירח יחכה: רוסיה חותכת ב-30% את המימון לתוכנית החלל שלה צילום: בלומברג

הירח יחכה: רוסיה חותכת ב-30% את המימון לתוכנית החלל שלה

על רקע המשבר הפיננסי הקשה במדינה, וכחלק מהמאמצים להפחית בהוצאות, הודיע ראש הממשלה דמיטרי מדבדב על צמצום תקציב התוכנית לעשור הקרוב לכ-20 מיליארד דולר. שיגור חללית לירח יידחה בחמש שנים, וכך גם פיתוח רקטה רב פעמית

18.03.2016, 14:20 | שירות כלכליסט
רוסיה צמצמה ב-30% את המימון לתוכנית החלל שלה, כחלק מהמאמצים להפחית את ההוצאות הממשלתיות לנוכח המשבר הכלכלי המחמיר.

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה דמיטרי מדבדב הורה לצמצם את תקציב תוכנית החלל עבור השנים 2016-2025 מ-2 טריליון רובל (29.24 מיליארד דולר) ל-1.4 טריליון רובל. "זו תוכנית גדולה, אך אנחנו זקוקים לתוכניות מסוג זה גם כשלא הכל כשורה בכלכלה", אמר מדבדב לסוכנות החדשות הממשלתית TASS.

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. המעורבות בסוריה עלתה 500 מיליון דולר, צילום: איי פי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. המעורבות בסוריה עלתה 500 מיליון דולר | צילום: איי פי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. המעורבות בסוריה עלתה 500 מיליון דולר, צילום: איי פי

חקר החלל נחשב לגאווה לאומית ברוסיה עוד מימי המלחמה הקרה, והנשיא ולדימיר פוטין משתמש בתוכנית החלל כדוגמה לחשיבותה של רוסיה בעולם. אך כעת היא מצטרפת לשורה של פרויקטים גדולים נוספים כמו ארגון המונדיאל ב-2018, שנפלו קורבן להאטה הכלכלית החדה במדינה בעקבות צניחת מחירי הנפט והשפעות הסנקציות שהטילו מדינות המערב.

בנוסף, לפי פוטין, המעורבות הצבאית של רוסיה בסוריה עלתה לה קרוב ל-500 מיליון דולר. השבוע הודיע הנשיא כי רוסיה תסיג את כוחותיה מהמדינה.

במקביל להודעה על הקיצוץ במימון, סוכנות החלל הודיעה כי תדחה בחמש שנים שיגור חללית מאוישת לירח ל-2035 מ-2030, ותבטל תוכניות לפתח רקטה לשימוש רב פעמי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות