אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיזוג ענק בענף המלונאות: אנבנג הסינית רוכשת את רשת סטארווד

מיזוג ענק בענף המלונאות: אנבנג הסינית רוכשת את רשת סטארווד

חברת הביטוח תשלם 13.2 מיליארד דולר עבור הרשת. ההצעה הסינית גבוהה מההצעה של מריוט, שיכולה להגיש תוך עשרה ימים הצעה נגדית

18.03.2016, 15:31 | שירות כלכליסט
מפעילת המלונות האמריקאית סטארווד הוטלס אנד ריזורטס וורלדוויד (Starwood Hotels & Resorts Worldwide) חתמה על חוזה במסגרתו תירכש על ידי חברת הביטוח הסינית אנבנג (Anbang) עבור 78 דולר למניה, המשקפים שווי של 13.2 מיליארד דולר לחברה. 

קראו עוד בכלכליסט

אנבנג, שהיא כבר הבעלים של המלון וולדורף אסטוריה בניו יורק, מתגלה כקונה אגרסיבית של מלונות בארה"ב ומוקדם יותר השבוע דווח כי רכשה את מפעילת המלונות סטרטג'יק הוטלס אנד רזורטס עבור 6.5 מיליארד דולר .

הרכישה של סטארווד, המפעילה מפעילה 1,270 מלונות במאה מדינות, כולל רשתות שרתון, הילטון וסנט רג'יס, על ידי הסינים, מבטלת מיזוג מתוכנן ב-12.2 מיליארד דולר עם מריוט שהיה אמור ליצור את חברת המלונות הגדולה בעולם. עם זאת, על פי החוזה, למריוט יש עשרה ימים להגיב על ההצעה הנוכחית. ב-NBC מדווחים כי לפי מקורבים, רשת המלונות צפויה להגיש הצעה נגדית.

מלון ווסטין בניו יורק, השיך לרשת סטארווד. עובר לידיים סיניות, צילום: בלומברג מלון ווסטין בניו יורק, השיך לרשת סטארווד. עובר לידיים סיניות | צילום: בלומברג מלון ווסטין בניו יורק, השיך לרשת סטארווד. עובר לידיים סיניות, צילום: בלומברג

מנכ"ל מריוט ארני סורנסון מסר, כי הם "ישקלו בבהירות את האלטרנטיבות", בעודם בוחנים את ההצעה של אנבנג. אם סטארווד תבטל בסופו של דבר את ההסכם עם מריוט, היא תיאלץ לשלם לרשת 400 מיליון דולר דמי ביטול.

ההצעה של אנבנג בגובה 78 דולר למניה גבוהה ב-2 דולר מההצעה המקורית שהועברה ב-10 במרץ, ופורסמה רק ביום שני, זאת בעוד שההצעה של מריוט עומדת על 68 דולר למניה.

רכישה של סטארווד על ידי אנבנג, שתצטרך עוד לזכות באישור הרגולטורים ובעלי המניות של סטארווד, תהיה הרכישה הגדולה ביותר אי פעם של חברה אמריקאית על ידי קונה סינית. בתקופה האחרונה משקיעים מסין שופכים כסף לתוך שוק הנדל"ן האמריקאי לנוכח ההאטה הכלכלית בבית. הם גם שואפים להרוויח מהעלייה בתיירים הסינים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות