אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מטוס מדובאי התרסק ברוסיה, 62 נהרגו צילום: securiteaerienne.com

מטוס מדובאי התרסק ברוסיה, 62 נהרגו

55 נוסעים ו-7 אנשי צוות היו במטוס שהתרסק בעיר רוסטוב על הדון. גורמים רוסים: האסון היה בזמן ניסיון נחיתה ועקב ראות לקויה. דיווחים לא מאומתים על פיצוץ במטוס לפני ההתרסקות. בין הנוסעים שלושה זרים

19.03.2016, 08:26 | ynet
מטוס נוסעים שהמריא מדובאי התרסק הלילה (שבת) בעיר רוסטוב על הדון בדרום רוסיה. 62 בני אדם היו על המטוס - 55 נוסעים ושבעה אנשי צוות. ההערכה היא שכולם נספו בהתרסקות.

לפי הרשויות ברוסיה ההתרסקות של מטוס חברת FlyDubai, מסוג בואינג 737-800, הייתה בזמן ניסיון הנחיתה השני של הטייס. הוא לא הצליח להגיע למסלול הנחיתה, ולפי גורמים רוסים התרסק "בין 50 למאה מטרים שמאלית למסלול". לפי אתר מעקב התעופה Flightradar24 כשעתיים חלפו בין ניסיון הנחיתה הראשון של המטוס לניסיון השני.

הגורמים הרוסים סיפרו כי תנאי מזג האוויר היו קשים: רוחות חזקות, גשמים עזים וראות לקויה. רשת BBC פרסמה כי יש דיווחים לא מאומתים על פיצוץ ושריפה שהיו במטוס לפני ההתרסקות. במקביל פרסמו כלי תקשורת ברוסיה תיעוד של רגע ההתרסקות כפי שנקלט לכאורה במצלמת אבטחה. מהימנות התיעוד אינה ברורה.

מושל רוסטוב על הדון אמר כי רוב הנוסעים שהיו על המטוס הם תושבי האזור, והכריז על יום אבל בעקבות הטרגדיה. לפי גורם במשרד שירותי החירום באזור, "שלושה אזרחים זרים היו ברשימת הנוסעים, אך יש לבדוק את המידע הזה".

ההתרסקות הייתה ב-03:50 שעון מקומי, ואחריה נסגר שדה התעופה עד יום ראשון לפחות. כמאה אנשי חילוץ הגיעו לזירת ההתרסקות, שבה השתוללה אש שכובתה כעבור כשעה. חברת התעופה FlyDubai מסרה כי היא מודעת למה שאירע לטיסה FZ981 מדובאי לרוסטוב על הדון. "אנחנו בודקים פרטים נוספים ונפרסם עדכון כשהמידע יהיה זמין", מסרה החברה. גם חברת בואינג מסרה כי היא בודקת את נסיבות ההתרסקות.

ההתרסקות הלילה היא קרוב לחמישה חודשים לאחר התרסקות מטוס הנוסעים הרוסי בחצי האי סיני, שבה נספו 224 איש. בתום חקירה ארוכה מסרה רוסיה שמדובר בפיגוע טרור. דאעש לקח אחריות על ההתרסקות זמן קצר לאחר האסון ב-31 באוקטובר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות