אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הממשלה תאשר: קצבת הבטחת ההכנסה לחד-הוריות עובדות תגדל צילום: אלכס קולומויסיקי

הממשלה תאשר: קצבת הבטחת ההכנסה לחד-הוריות עובדות תגדל

מחר צפויה הממשלה לדון בהצעה להפחתת הקיצוץ בקצבה ולהגבהת רף השכר, שמעליו לא תנתן קיצבה כלל

19.03.2016, 17:39 | מיקי פלד

הממשלה צפויה לאשר מחר את הצעת שר הרווחה חיים כץ להגדיל את קצבת הבטחת ההכנסה לאמהות חד־הוריות עובדות. כיום ישנם כ־21 אלף הורים יחידנים, רובם אמהות, שגם עובדות וגם מקבלות קצבה, אך משום שהן מקבלות שכר — הקצבה קטנה יותר. התוכנית תעלה כמה עשרות מיליוני שקלים בשנה וקיבלה כבר את אישור שר האוצר משה כחלון. 

שר האוצר משה כחלון. אישר את התוכנית, צילום: עומר מסינגר שר האוצר משה כחלון. אישר את התוכנית | צילום: עומר מסינגר שר האוצר משה כחלון. אישר את התוכנית, צילום: עומר מסינגר

כיום חד־הורית לשני ילדים שמשתכרת עד 6,284 שקל בחודש, מאבדת 60 אגורות בקצבה כנגד כל שקל של שכר מעבודה שהיא מכניסה. מעבר לרף שכר זה, היא לא מקבלת קצבה כלל. הצעת החוק קובעת כי הרף המרבי לקבלת הקיצבה יעלה ל־7,570 שקל בחודש, והקיצוץ מתחתיה יופחת ל־27 אגורות כנגד כל שקל שכר.

התוכנית המקורית של כץ כללה את כל 100 אלף המשפחות שמקבלות הבטחת הכנסה. באוקטובר הוא הכריז כי הגיע לסיכום עקרוני בנושא עם כחלון, אך באוצר הכחישו זאת. במשרד הרווחה אומרים כי התוכנית הנוכחית היא פיילוט לשנתיים, שיורחב בהמשך לכל מקבלי הבטחת הכנסה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

2 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

1.
שלא יסבנו אתכם, זה חוק שדחף הלובי הפמיניסטי להיטיב עם גרושות
וגם לעודד גירושין. זוכר איך פימפמו כתבות בעניין לפני כמה חודשים (שם דיברו במפורש על נושא המזונות ) ההתמקדות כאן במונח "הבטחת הכנסה" אינה מקרית ובאה לעמעם את האמת - מדובר באמהות המתקיימות מקצבת מזונות ולא רוצות לפגוע בזכאותן להשלמת הכנסה אם יעבדו. הן רוצות גם וגם, להיות פרזיטיות, כמובן על חשבון משלם המסים (שרובו גברים במקרה). הרציונל העקום שלהן הוא שהפגיעה בקיצבה פוגעת בכדאיות לעבוד, לכן כביכול צריך לתת להן יותר, כדי להצדיק הרעיון לקום בבוקר לעבודה. כמובן אין מה לדבר על ההיבט הערכי של עבודה ותועלתה לאדם לחברה ולמשק, הכל נצלנות ותועלתנות אישית... ועוד אין להן בושה לקום ולזעוק בתקשורת שנעשה להן "עוול" כביכול. אפשר בכלל לחשוב שהמדינה חייבת להן משהו כי החליטו להתגרש, או שמשלם המסים אמור להפוך לאחראי לגורלן מעבר למינימום שבמינימום. לדעתי לנשים כאלה צריך לתת כמה שיותר פחות ואז כבר המקרר יקרא להן לצאת לעבוד במקום חישובים מעוותים כאלה
הרואה נכוחה , ירושלים  |  19.03.16