אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חדוה בר: בנק חדש יוקם בישראל בתוך כמה שנים צילום: אריאל שרוסטר

חדוה בר: בנק חדש יוקם בישראל בתוך כמה שנים

47 שנה מאז הוקם בנק בישראל: המפקחת על הבנקים העריכה כי בשנים הקרובות יוקם לפחות אחד חדש על בסיס אחת מחברות האשראי המופרדות. כדי לקדם את הצעד, היא מתכוונת להכניס הקלות במתן רישיון בנק

20.03.2016, 06:55 | רעות שפיגלמן

המפקחת על הבנקים חדוה בר אמרה בסוף השבוע האחרון כי להערכתה, אחרי 47 שנה שבהן לא הוקם בנק חדש בישראל, לפחות אחד כזה צפוי לקום בשנים הקרובות. כוונתה של בר היא להקמתו של בנק דיגיטלי, המבוסס על מתן שירותים בנקאיים ללא סניפים, או להקמת בנק חדש שיתבסס על חברות כרטיסי האשראי. את הדברים היא אמרה במסגרת הרצאה במכללה האקדמית אשקלון. 

מנכ"ל הפועלים ציון קינן, מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ומנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי, צילומים: אוראל כהן מנכ"ל הפועלים ציון קינן, מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ומנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי | צילומים: אוראל כהן מנכ"ל הפועלים ציון קינן, מנכ"לית לאומי רקפת רוסק עמינח ומנכ"לית דיסקונט לילך אשר טופילסקי, צילומים: אוראל כהן

חלק מהבנקים הגדולים בישראל מציעים קבלתם של שירותים בנקאיים שונים באמצעים דיגיטליים — דוגמת ביצוע פעולות בחשבון העובר ושב, פתיחת חשבון בנק והמרת מט"ח — אך הם לא מציעים את המכלול השלם של שירותים בנקאיים. כוונתה של המפקחת בר בדבריה היא להקמת בנק דיגיטלי שיהווה תחרות לשחקנים הקיימים.

בנוסף, בר התייחס כאמור גם לצמיחת בנק מתוך חברת כרטיסי אשראי. בבנק ישראל מתכוונים לאפשר לחברות כרטיסי האשראי, שצפויות להיות מופרדות מהבנקים הגדולים במסגרת מסקנות הוועדה להגברת התחרות בבנקים, להפוך לבנק עצמאי. בבנק עובדים על מתווה מקל להפיכת חברות כרטיסי האשראי לבנק, באמעצות התרת מכלול של חסמים מבחינת תשתית,טכנולוגיה ועוד.

בר התייחסה בהרצאה גם ליעילות הבנקים ואמרה: "הבנקים יציבים אך לא יעילים. מרכיב השכר גבוה מאוד, ונדרשת התייעלות משמעותית לטובת הציבור. בנק ישראל יסייע בהתייעלות". היא גם התייחסה להגברת התחרותיות במערכת הבנקאית, ואמרה כי לדבר יתרמו בניית מאגר נתוני אשראי לכל לקוח, קידום טכנולוגי, הפרדת חברות כרטיסי אשראי מהבנקים והקלת אפשרות לקבלת רישיון לבנק חדש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות