אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הבנקים דורשים את דו"ח מקינזי על האשראי הישראלי צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

הבנקים דורשים את דו"ח מקינזי על האשראי הישראלי

באיגוד הבנקים טוענים כי יש חשש שמשרד האוצר מבקש להסתיר את מכלול הנתונים והמסקנות, ולכן הם מבקשים את הדו"ח המלא וכל דו"ח נוסף שהכינה חברת הייעוץ

20.03.2016, 09:00 | רעות שפיגלמן
בתחילת השבוע שעבר פנה איגוד הבנקים לממונה על חופש המידע במשרד האוצר בבקשה לקבל את מסמך חוות הדעת של חברת הייעוץ מקינזי המשווה בין ישראל לעולם בתחומי נגישות לאשראי ועלויות אשראי ושירותים בנקאיים — כך נודע ל"כלכליסט". סיכומו של המחקר של מקינזי הוגש לאגף התקציבים במשרד האוצר בחודש נובמבר האחרון, זאת על רקע פעילות ועדת שטרום להגברת התחרותיות במערכת הבנקאית.

קראו עוד בכלכליסט

 

חדוה בר, צילום: נמרוד גליקמן חדוה בר | צילום: נמרוד גליקמן חדוה בר, צילום: נמרוד גליקמן

על פי פניית איגוד הבנקים, שהוגשה באמצעות עו"ד אלקס הרטמן ממשרד ש. הורביץ, משרד האוצר פרסם הפניות במצגות שונות לחוות הדעת של מקינזי אף שאלו לא היו מבוססות על חוות הדעת. כך, למשל, לטענת האיגוד, משרד האוצר פרסם באחת מהמצגות הפניה לדו"ח, כאשר בטיוטה הדו"ח שפורסמה לציבור הנתונים היו אחרים. האיגוד גם טוען שהמצגת האמורה הוכנה באוקטובר 2015, ולכן לא הגיוני שמופיעה בה הפניה לדו"ח שהוגש בנובמבר. באיגוד טוענים כי יש חשש שמשרד האוצר מבקש להסתיר את מכלול הנתונים והמסקנות, ולכן הם מבקשים את הדו"ח המלא וכל דו"ח נוסף שהכינה חברת הייעוץ. גורמים בנקאיים שונים מעריכים כי באם לא תתקבל בהקשה לממונה על חופש המידע, איגוד הבנקים עלול לפנות לבית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות