אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה תאפשר להורים לעבוד שעות נוספות מהבית - במטרה לצמצם פערים מגדריים צילום: shutterstock

המדינה תאפשר להורים לעבוד שעות נוספות מהבית - במטרה לצמצם פערים מגדריים

בניסיון להפחית את הפגיעה באמהות, שקידומן נפגע משום שהן לא יכולות להישאר שעות נוספות במשרד, תאפשר להן המדינה לעבוד עד 20 שעות מהבית במסגרת פיילוט של שנתיים

20.03.2016, 12:47 | מיקי פלד

הורים שמועסקים בחלק מהתפקידים במשרדי הממשלה יוכלו לעבוד מהבית, כך הודיעו הבוקר (א') נציב שירות המדינה משה דיין והממונה על השכר במשרד האוצר, קובי אמסלם. בתוכנית ניסיונית שתארך כשנתיים, יוכלו כ-1,000 הורים לילדים עד גיל 12 שמועסקים בתפקידי דרג הביניים בשירות המדינה (שמוכר כמתח דרגות 40-42 ומעלה בדירוג המח"ר ודירוגים מקבילים) לנצל את מכסת השעות הנוספות גם בעבודה מהבית.

הפיילוט מיועד בעיקר לנשים שכיום רבות מהן לא מנצלות את מכסת השעות הנוספות כי הן נדרשות להגיע הביתה לטפל בילדים, וכך למעשה נפגעת יכולת הקידום שלהן בשירות המדינה ומתרחב הפער בינן לבין הגברים. התוכנית החדשה תאפשר להן לנצל עד 20 שעות נוספות בחודש כעבודה מהבית ולגברים עד 15 שעות או עד 50% מהמכסה שלהם.

קראו עוד בכלכליסט

אם עובדת מהבית (אילוסטרציה), צילום: תום אדריאנסן cc-by-sa אם עובדת מהבית (אילוסטרציה) | צילום: תום אדריאנסן cc-by-sa אם עובדת מהבית (אילוסטרציה), צילום: תום אדריאנסן cc-by-sa

המהלך נעשה בשיתוף המשרד לשיווין חברתי ומשרד ראש הממשלה. מדובר ביישום המלצות דו"ח ועדת שטאובר לקידום נשים בשירות המדינה אשר אומצו בהחלטת ממשלה בשנת 2014. דיין אמר היום כי "מדובר בצעד חשוב ומשמעותי בקידומן של נשים בשירות המדינה, בחיזוק שירות המדינה כמקום עבודה תומך משפחה ובהתאמתו של השירות לעידן המתפתח בשוק העבודה".

אמסלם הוסיף כי "מדובר בפיילוט חדשני שיופעל לראשונה בממשלה ובמגזר הציבורי. המהלך יצמצם את פערי השכר המגדריים ויאפשר לעובדים במשרות הוריות, בעיקר לנשים, לתרום בעשייה משמעותית למקום עבודתם בממשלה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תוספת שכר לנשים
פשוט בושה שנותנים תוספת שכר רק למגדר הנשים. הרי אם לגברים היו נותנים הטבה כזו או אחרת למשל כפיצוי על זה שהם רואים פחות את הילדים, מיד כל ארגוני הנשים היו זועקים אפליה אפליה!!! לא רק שיש אין ספור תלונות שווא מצד נשים עכשיו גם הן ירוויחו שכר מעבודת שווא.
אזרח אחד  |  20.03.16
3.
רעיון מבורך אבל... עדיין שוביניסטי..
כי יוצאים מנקודת הנחה שהילדים הם עדיין עסק של האישה ולכן צריך לעזור לנשים "לצמצם פער" מול הגברים. הפתרון המוצע הוא עבודה מהבית, מה שמנציח את המצב השוביניסטי הנוכחי. הפתרון צריך להיות - דרישה מהגברים לחלוק את הטיפול בילדים שווה בשווה כך שלא יהיה מצב ש"אמהות, שקידומן נפגע משום שהן לא יכולות להישאר שעות נוספות במשרד" . זה לא שהן "לא יכולות" - זה שבן הזוג שלהן לא חולק והן לא דורשות ממנו. (או בסלנג צבאי - "אין לא יכול, יש לא רוצה").
xuxa141  |  20.03.16