אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מגדל מגוונת את תיק הפנסיה: רכשה עם שותף פרוטפוליו נכסים בארה"ב

מגדל מגוונת את תיק הפנסיה: רכשה עם שותף פרוטפוליו נכסים בארה"ב

חברת הביטוח רכשה יחד עם קבוצה אמריקאית מתחמי דיור באטלנטה וצפון קרוליינה בתמורה כוללת של 167 מיליון דולר. אסף שהם, מנהל ההשקעות הראשי: "נמשיך לחפש השקעות נדל"ן לייצר אלטרנטיבות תשואה לעמיתים"

20.03.2016, 14:47 | רחלי בינדמן

חברות הביטוח מגדלרכשה יחד עם White Oak Partners (השותף המנהל האמריקאי) ומשקיעים נוספים, פורטפוליו של שלושה נכסי מולטיפמילי בארה"ב, כאשר חלקה של מגדל יעמוד על 49%. העסקה בוצעה עבור תיקי החוסכים של מגדל ועבור תיק הנוסטרו שלה.  

קראו עוד בכלכליסט

הפורטפוליו כולל 1,056 יח"ד להשכרה בשטח כולל של כ- 100 אלף מ"ר. שלושת המתחמים כוללים בנייני בני 2-3 קומות של Garden style apartments, אשר הוקמו בין השנים 1992 ל-2000. שיעור התפוסה של הפורטפוליו הינו כ- 96%

עלות הרכישה הכוללת של הפורטפוליו הסתכמה בכ- 167 מיליון דולר (כולל הוצאות עסקה ורזרבות להשקעות נוספות), מתוכם כ- 59 מיליון דולר מומנו בהון עצמי של המשקיעים.

שניים מהנכסים ממוקמים בפרברי העיר אטלנטה והנכס השלישי ממוקם בסמוך לעיר ראלי בצפון קרוליינה. הנכסים מתאפיינים בנתונים דמוגרפיים המתבטאים באוכלוסייה בעלת הכנסה למשק בית הגבוהה משמעותית מהממוצע בארה"ב ושיעור גבוה של דיירים המועסקים בענף הטכנולוגיה. התוכנית העסקית כוללת ביצוע השקעות ושיפוצים בדירות הקיימות ובשטחים הציבוריים במטרה להעלות משמעותית את שכר הדירה ביחס למחירים הנוכחיים בנכסים.

שווי תיק נדל"ן חו"ל שמוחזק כיום ע"י מגדל ביטוח עומד על - כ- 1.67 מיליארד שקל. לא כולל השקעות בקרנות. אסף שהם, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל, אמר בעקבות העסקה כי בעידן הריביות הנמוכות, יצירת תשואות אלטרנטיביות לעמיתים, הינה חלק בלתי נפרד מהתיק. אחת מהן היא נדל"ן. "נמשיך לחפש ולאתר נכסי נדל"ן בארץ ובעולם בכדי לייצר אלטרנטיבות תשואה לעמיתים שלנו", אמר שהם.

אסף שהם, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל אסף שהם, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל אסף שהם, מנהל חטיבת ההשקעות במגדל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות