אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קטאר 2022: חלק מהאוהדים שיגיעו למונדיאל ילונו באוהל במדבר צילום: איי אף פי

קטאר 2022: חלק מהאוהדים שיגיעו למונדיאל ילונו באוהל במדבר

פיפ"א דרשה 60 אלף חדרי מלון, אך המארחת תוכל לספק רק 46 אלף. אחד הפתרונות שמציעים בדוחא - לינה באתרי קמפינג בטבע

20.03.2016, 16:44 | שות כלכליסט

אלפי אוהדי כדורגל יוכלו לבחור האם לישון במדבר במהלך מונדיאל 2022 בקטאר, כך הודיע יועץ של משרד התיירות המקומי. המחנות במדבר הם "דרך יצירתית" עבור הבכירים בקטאר לעמוד בדרישות של פיפ"א בכל הנוגע למספר החדרים הזמינים עבור הצופים והמשלחות במהלך הטורניר.

קראו עוד בכלכליסט

בסוף 2015 מסרה לשכת התיירות של קטאר שישנם בסביבות 20,700 חדרים פנויים ודירות שפועלים ברחבי המדינה. אולם, פיפ"א דורשת מספר גדול פי 3, כלומר 60 אלף חדרים.

עם זאת, נראה שקטאר תוכל לספק רק 46 אלף חדרים עד 2022, זאת בהתבסס על התכנון ופרויקטי הבנייה הנוכחיים, כך לפי דיוויד גודג'ר, ראש חטיבת התיירות של אוקספורד אקונומיקס.

מדבר בקטאר. המחנות במדבר הם "דרך יצירתית" עבור הבכירים בקטאר לעמוד בדרישות של פיפ"א בכל הנוגע למספר החדרים הזמינים עבור הצופים והמשלחות במהלך הטורניר. , צילום: איי אף פי מדבר בקטאר. המחנות במדבר הם "דרך יצירתית" עבור הבכירים בקטאר לעמוד בדרישות של פיפ"א בכל הנוגע למספר החדרים הזמינים עבור הצופים והמשלחות במהלך הטורניר. | צילום: איי אף פי מדבר בקטאר. המחנות במדבר הם "דרך יצירתית" עבור הבכירים בקטאר לעמוד בדרישות של פיפ"א בכל הנוגע למספר החדרים הזמינים עבור הצופים והמשלחות במהלך הטורניר. , צילום: איי אף פי

בנאום שנשא בשבוע שעבר בכנס MEED בקטאר, אמר גודג'ר כי השוק קרוב לוודאי שלא יוכל לתמוך ביותר מכך לפני או אחרי הטורניר. כדי לפצות על המחסור, בכירים במדינה מחפשים אחר אלטרנטיבות יצירתיות.

אחד הרעיונות שכבר עלו הוא שימוש בספינות שייט על מנת לארח 6,000 מבקרים. לדבריו של גודג'ר, קטאר שוקלת גם לשכן כמויות גדולות של מבקרים במחנות במדבר במהלך הטורניר, שמתוכנן להתקיים בחודשי נובמבר ודצמבר.

"יהיה מזג אוויר מעולה למחנאות וזו אפשרות שנראה לי שתעבוד היטב", הוסיף. אף שיש צורך בתשתיות נוספות כדי לתמוך במחנאות המדבר, זו עדיין תהיה אופציה חסכונית יותר מאשר בניית מלונות שעלולים להישאר ריקים לאחר המונדיאל.

גודג'ר מציין עוד, שהאופי הקומפקטי של המונדיאל בקטאר יהפוך את רעיון המחנות במדבר לישים, והציע לבנות גם אזורי אוהדים במדבר, כדי להגביר את החוויה של האוהדים.

פעילות חורף פופולארית

מחנאות במדבר נחשבת לפעילות שכיחה בקטאר בחודשי החורף. בעוד שחלק מהאנשים פשוט מקימים אוהל בחולות, אחרים בוחרים באפשרויות יוקרתיות יותר, ונופשים באתרים יוקרתיים המציעים גם חשמל וקייטרינג. המחנאות נחשבת גם לפעילות פופולארית של תיירים במזרח התיכון. באזור ואדי רום בירדן לדוגמה, פועלים עשרות מחנות שבהם שוהים המבקרים.

הדיון על שימוש במחנות במדבר עולה בעוד שלשכת התיירות של קטאר מנסה למשוך תיירים נוספים למדינה על ידי שיווק המשאבים הטבעיים שלה, כמו המדבר, חיי הטבע ומאגרי המים. הרשויות מנסות גם לעודד פיתוח של תשתיות תיירות נוספות מחוץ לדוחא.

בכל מקרה, אם המלונות, הדירות להשכרה, המחנות במדבר וספינות השייט לא יצליחו לאכלס את כל המבקרים במונדיאל, נותרו אפשרויות נוספות. פיליפה סונה, אחראי תחום המלונות במזרח התיכון ובצפון אפריקה בחברת הנדל"ן קולינס אינטרנשיונל, הציע במהלך הכנס אפשרות לא יקרה, שבמסגרתה יורשו התושבים להשכיר באופן זמני חדרים דרך אתר Airbnb. "יש פתרון לכולם", טען.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות