אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם בורגס בדרך החוצה מכיל? מועמד למנכ"ל סינג'נטה צילום: נמרוד גליקמן

בלעדי לכלכליסט

גם בורגס בדרך החוצה מכיל? מועמד למנכ"ל סינג'נטה

לאחר שיו"ר כיל ניר גלעד נאלץ לעזוב את תפקידו, גם המנכ"ל סטפן בורגס עשוי לפרוש כשברקע מתיחות בינו לבעל השליטה עידן עופר

21.03.2016, 06:52 | גולן חזני

האם אחרי שיו"ר כיל ניר גלעד עזב במפתיע את תפקידו בתחילת החודש, צפוי גם סטפן בורגס לעזוב את החברה? ל"כלכליסט" נודע שמנכ"ל כיל נחשב לאחד המועמדים המובילים לתפקיד מנכ"ל סינג'נטה, חברת האגרוכימיה הגדולה בעולם. עוד נודע כי יחסיהם של בורגס ובעל השליטה בחברה לישראל עידן עופר הפכו למתוחים בעת האחרונה. לדברי מקורבים לחברה, המתיחות נרגעה מעט לאחר שהשניים קיימו שיחה ביניהם.

קראו עוד בכלכליסט

ייתכן שהמתיחות הזאת עומדת ברקע הודעת הגיבוי החריגה שהעניקה כיל בשבוע שעבר לבורגס. בהודעה על מינויה של ועדת איתור למציאת מחליף ליו"ר הפורש גלעד, נכתב כי "הדירקטוריון מבקש להביע את הערכתו למנכ"ל סטפן בורגס ולהנהלת החברה. בתיאום עם הדירקטוריון תמשיך הנהלת החברה, תחת הנהגתו של מר בורגס, לפעול ליישום האסטרטגיה של החברה".

בורגס, אזרח גרמניה, מונה לתפקיד מנכ"ל כיל לפני שלוש שנים וחצי. בשנה האחרונה הוביל עם גלעד את ההתמודדות של כיל עם המלצות ועדת ששינסקי 2 למיסוי רווחי היתר בכריית משאבי טבע, והעמיד את תוכנית הפיטורים שהובילה לשביתה של כארבעה חודשים, עם ירידה בהיקף המכירות והרווח בשל ירידת מחירי האשלג. ב־2014 עמדה עלות שכרו של בורגס על 3.7 מיליון דולר, ירידה חדה לעומת 2013, אז עלות שכרו היתה 5.5 מיליון דולר.

עידן עופר. פגישה עם בורגס ציננה את המתיחות, צילום: בלומברג עידן עופר. פגישה עם בורגס ציננה את המתיחות | צילום: בלומברג עידן עופר. פגישה עם בורגס ציננה את המתיחות, צילום: בלומברג

ל"כלכליסט" נודע שבורגס, שמכהן כדירקטור בסינג'נטה מאז 2009, מועמד לתפקיד מנכ"ל החברה השוויצרית, אשר מעסיקה 28 אלף עובדים ב־90 מדינות. בימים אלה החברה נרכשת על ידי כימצ'יינה הסינית תמורת לא פחות מ־43 מיליארד דולר. המנכ"ל הקודם של החברה, מייק מאק, התפטר במפתיע באוקטובר האחרון ומאז ממלא את מקומו באופן זמני סמנכ"ל הכספים ג'ון ראמזי.

כימצ'יינה רכשה ב־2011 את השליטה באדמה הישראלית (לשעבר מכתשים אגן). בתעשיית האגרוכימיה טוענים שנשיא כימצ'יינה רן ז'יאנג שינג שוקל לאמץ את המודל שיושם עם מנכ"ל מכתשים אגן לשעבר ארז ויגודמן, ששימש דירקטור בטבע כמה שנים לפני שמונה למנכ"לה. הניסיון של בורגס בכיל, לצד ההיכרות שלו את תעשיית האגרוכימיה בכלל וסינג'נטה בפרט, עשויים להוביל אותו לתפקיד המנכ"ל.

מכיל נמסר בתגובה כי "אין שינוי בתפקידו ומעמדו של סטפן. כיל אינה מתכוונת להיגרר למחול הספקולציות של העיתונות ואין בכוונתנו להגיב על כל אחת מהן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות