אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"זה ספין שיחלוף בתוך 24 שעות" צילום: אוראל כהן

"זה ספין שיחלוף בתוך 24 שעות"

בענף המשפט מעריכים שהחלפת ההנהלה בחברת אור סיטי נדל"ן לא תסייע משפטית לאור: "זו עוד אינדיקציה לכך שהמצב שלה בקרשים"

21.03.2016, 08:10 | זוהר שחר לוי

האם החלפת ההנהלה בחברה של ענבל אור תסייע לה משפטית? בשבועות האחרונים נפתחו בבית המשפט המחוזי בתל אביב שני הליכים עיקריים הנוגעים לאור ולעתיד החברות שבשליטתה. ההליך הראשון - הליך פירוק שהגיש לקוח של חברת אור סיטי נדל"ן, שטען ששילם 400 אלף שקל כמקדמה על דירה בפרויקט בתל אביב, אך לאחר מכן גילה כי הדירה נמכרה לאדם אחר.

קראו עוד בכלכליסט

לאותו הלקוח הצטרפו נושים נוספים שטענו כי החברה חדלת פירעון ולכן על בית המשפט למנות לה מפרק זמני. לאחר שאור הציגה דו"חות הממחישים שהחברה שבשליטתה איתנה פיננסית, דחה שופט הפירוקים איתן אורנשטיין את הבקשה למינוי מפרק זמני וקבע את הדיון בפירוק החברה לעוד כחודשיים.

בהליך נוסף, שהחל בשבוע שעבר, דרש לקוח להכריז על אור עצמה כפושטת רגל. אותו לקוח טען ששילם 3 מיליון שקל מתוך 7.5 מיליון שקל על חשבון דירת פנטהאוז בפרויקט של אור ברחוב הושע בתל אביב, אך גילה שהערת אזהרה בטאבו כזו רשומה על שם שלי נרקיס, מי שכונה מלך השוק האפור. בדיונים התברר שאור קיבלה מנרקיס 7.5 מיליון שקל שאותם התחייבה להחזיר בתוך חודשיים בתוספת של 2 מיליון שקל. כדי להבטיח את החזרת ההלוואה שעבד נרקיס את הדירה. השופט אורנשטיין לא הסתיר את חוסר הנוחות מהמהלך, אך נתן לאור שבוע להסדיר את התסבוכת.

ענבל אור, צילום: אוהד צויגנברג   ענבל אור | צילום: אוהד צויגנברג ענבל אור, צילום: אוהד צויגנברג

בשולי החלטתו הדגיש השופט בפני הנוכחים ובעיקר בפני בא כוחה של אור כי "יש לפקח עליה". נראה שאור וסביבתה סברו שהחלפת ההנהלה ושכירת רואה חשבון נחשב הם הפיקוח המיוחל.

אולם, נראה שהמהלך הזה הוא בעיקר תקשורתי ויחצני. "ספין שיחלוף בפחות מ־24 שעות", אומר מומחה בתחום חדלות הפירעון. מבחינה משפטית, אומרים גורמים נוספים בתחום, אין בהחלפת ההנהלה כל סיוע להליכים שאליהם נקלעה אור.

"זו עוד אינדיקציה לכך שהמצב שלה בקרשים", מוסיף גורם המעורה בתיק. "מצד אחד היא מודה שהיא לא יודעת לנהל את העסק וממנה אחרים, אבל מאידך זה מהלך שנועד להרוויח עוד זמן ולצבור נקודות תדמיתיות בציבור".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
זה קורה כשהשתן עולה לה לראש, חבל שהיא לא מכירה במגבלותיה.
אין לצפות למישהו/י שבאים מההמונים ללא רקע מתאים ורק אם חלומות פז, להצליח סתם כך כי בא לו/ה. כל אדם חייב לזהות את יכולתו/ה ובכך להבין את מגבלותיו/ה הטבעיות ולהישאר בגבולות האפשר. גב' אור נתנה לשתן לעלות לה לראש והתוצאה היא שאזרחים חפים מפשע יענשו על לא עוול בכפם.
מנליאוס , חיפה  |  22.03.16
1.
בקשו את רשימת הרוכשים בכל הפרוייקטים ברגת גן . ואז אוי אז תבינו. כנסו
כדיי שלא יעבדו עליכם למה נזהרים עם ענבל אור עיתונאיים /רוכשים/עו"ד. בקשו את כל כל כל הרשימות של רוכשי הדירות בכל הפרוייקטים בר"ג. מי קיבל הנחת סלב ? מי קיבל הנחות ענק ? האם דיווח על הנחות אלו ? מה תפקידו במערכת המשפט ? ואיך כל זה שייך לזה שאף אחד לא יודע ממש איפה כל הכספים ? כספיי רוכשים . כמה עורכי דין חתמו על חוזים וקיבלו מיליוניי שקלים ? כמה עורכי דין חתמו על חוזים שהגישו להם עשרות חוזים ועורכי הדין חתמו בשרשרת על החוזים האלה. והשאלה החשובה ביותר ? למה ענבל פחדה להכניס משקיע שהתכוון להשקיע המון המון כסף ?? מה ביקש המשקיע ??? ולמה אנשיי ענבל נבהלו ?? (דרור גלעדי ).????.
משה  |  21.03.16