אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתכוננים להתנפלות על קובה: שירות Airbnb יאפשר להזמין מקומות לינה בבתים פרטיים צילום: אימג'בנק, Gettyimages

מתכוננים להתנפלות על קובה: שירות Airbnb יאפשר להזמין מקומות לינה בבתים פרטיים

אתר שיתוף הדירות הודיע כי יאפשר למטיילים מכל רחבי העולם להזמין את השירות, ולא רק לאמריקאים, כפי שהיה בשנה האחרונה. קובה הפכה לשוק הצומח במהירות הגבוהה ביותר לאחר ש-4,000 בתים ודירות נוספו לשירות בשנה האחרונה

21.03.2016, 12:38 | שירות כלכליסט
סקטור התיירות בקובה זוכה לדחיפה משמעותית: אתר שיתוף הדירות Airbnb הודיע כי יאפשר למטיילים מכל רחבי העולם להזמין מקומות לינה בבתים פרטיים באי. ההודעה התקבלה לאחר שממשל אובמה העניק לחברה אישור מיוחד. אמש נחתו נשיא ארה"ב ברק אובמה ומשפחתו בקובה, הביקור הנשיאותי הראשון במדינה מאז 1928.

קראו עוד בכלכליסט

Airbnb הייתה החברה האמריקאית המרכזית הראשונה שנכנסה לקובה לאחר שאובמה ונשיא קובה הכריזו על הפשרת היחסים בדצמבר, 2014. באפריל היא החלה להציע את השירות, שכלל טיפול בהצעות לאירוח, ההזמנות והתשלומים עבור אנשים המעוניינים לשהות בבתים ולא במלונות. עם זאת, עד כה היא אפשרה רק למטיילים אמריקאים להשתמש בשירותים שלה. בכל זאת, קובה הפכה לשוק הצומח במהירות הגבוהה ביותר לאחר ש-4,000 בתים ודירות נוספו לשירות בשנה האחרונה, ומעל ל-13 אלף אורחים מארה"ב שהו בדירות שפורסמו באתר ברחבי 40 ערים ועיירות ברחבי המדינה.

הוואנה, צילום: אימג הוואנה | צילום: אימג'בנק, Gettyimages הוואנה, צילום: אימג

במקביל לאישור שקיבלה Airbnb, אתמול פורסם כי מפעילת המלונות האמריקאית סטארווד חתמה על חוזה לניהול שלושה בתי מלון באי, ובכך תהפוך לחברת המלונות האמריקאית הראשונה בקובה מאז עלה לשלטון פידל קסטרו ב-1959. בנוסף, רשת המלונות מאריוט הודיעה כי זכתה גם כן באישור משרד האוצר האמריקאי לחתום על עסקה בקובה. רשת המלונות הודיעה כי היא מנהלת מגעים עם שותפים פוטנציאלים.

באופן כללי המלונות בקובה הם בבעלות סוכנויות ממשלתיות, ורבים מהם ידועים בשל השירות הירוד והתשתיות העלובות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות