אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר לקריאה ראשונה: גם אבות יזכו ל"שעת הנקה" לאחר חזרה מחופשת לידה צילום: שאטרסטוק

אושר לקריאה ראשונה: גם אבות יזכו ל"שעת הנקה" לאחר חזרה מחופשת לידה

ועדת העבודה של הכנסת אישרה הצעת חוק שתאפשר לבני הזוג לחלוק ביניהם את הזכות להיעדר מהעבודה לשעה ביום למשך 4 חודשים לאחר החזרה מחופשת לידה

21.03.2016, 12:50 | מיקי פלד

גם אבות יוכלו לצאת ל"שעת הנקה", כך החליטה לפני שעה קלה (ב') ועדת העבודה והרווחה של הכנסת, שאישרה פה אחד לקריאה ראשונה את הצעת החוק של ח"כ רחל עזריה (כולנו) לפיה שני בני הזוג יוכלו לחלוק ביניהם את הזכות ל"שעת הנקה", כלומר את האפשרות של אישה להיעדר שעה אחת מהעבודה למשך 4 חודשים לאחר תום חופשת הלידה. זכות זו קיימת היום לנשים בלבד.

קראו עוד בכלכליסט

ח"כ רחל עזריה, יוזמת החוק. "ככל שנקל על אימהות לילדים קטנים ונאפשר יותר חלוקה בין בני הזוג, כך ייטב", צילום: אלכס קולומויסקי  ח"כ רחל עזריה, יוזמת החוק. "ככל שנקל על אימהות לילדים קטנים ונאפשר יותר חלוקה בין בני הזוג, כך ייטב" | צילום: אלכס קולומויסקי ח"כ רחל עזריה, יוזמת החוק. "ככל שנקל על אימהות לילדים קטנים ונאפשר יותר חלוקה בין בני הזוג, כך ייטב", צילום: אלכס קולומויסקי

ח"כ עזריה אמרה בדיון בוועדה כי "ככל שנקל על אימהות לילדים קטנים ונאפשר יותר חלוקה בין בני הזוג, כך ייטב. כל משפחה תקבל החלטה מתי כל אחד מבני הזוג ייצא מוקדם ממקום עבודתו".

לעומתה, נציגי התאחדות המלאכה והתעשייה ואיגוד לשכות המסחר העירו כי הדבר יקשה בעיקר על עסקים קטנים שכן הם יתקשו למצוא מחליף לעובד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות