אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נובאק ג'וקוביץ': "בטניס, גברים צריכים לקבל יותר כסף מנשים" צילום: גטי אימג'ס

נובאק ג'וקוביץ': "בטניס, גברים צריכים לקבל יותר כסף מנשים"

המחבט מספר 1 בעולם מאמין שכספי הזכייה שמחולקים לגברים צריכים להיות גבוהים מאשר אלה המוענקים לנשים

21.03.2016, 13:20 | שירות כלכליסט

נובאק ג'וקוביץ מאמין שכספי הזכייה שמחולקים לגברים צריכים להיות גבוהים מאשר אלה המוענקים לנשים, זאת בעקבות המחלוקת שעוררו דבריו של מנכ"ל טורניר אינדיאן וולס, ריימונד מור.

קראו עוד בכלכליסט

נובאק ג נובאק ג'וקוביץ'. "אנחנו צריכים להילחם יותר" | צילום: גטי אימג'ס נובאק ג

בדברים שאמר לפני הגמר בין ויקטוריה אזרנקה וסרנה וויליאמס, טען מור שאיגוד טניס הנשים (WTA) הוא ארגון "בר מזל" שרוכב על ההצלחה של הגברים.

תוך התעלמות מ-21 תארי הגרנד סלאם שבהם זכתה וויליאמס – יותר מה-17 של רוג'ר פדרר וה-14 של רפאל נדאל – הוסיף מור: "אם הייתי שחקנית הייתי יורדת כל לילה על ברכיי ומודה לאלוהים שרוג'ר פדרר ורפאל נדאל נולדו, כי הם נושאים את הספורט על הכתפיים שלהם". מאוחר יותר התנצל מור על הדברים והודה כי מדובר היה ב"דברים חסרי טעם ושגויים", אך הנזק כבר נעשה ואז הוסיף ג'וקוביץ קיסם נוסף למדורה.

בסיום הניצחון שלו בשלוש מערכות על מילוש ראוני. בגמר הגברים, השחקן הסרבי אמר שלנשים מגיע הכסף שהן מקבלות, אך הגברים צריכים להילחם עבור יותר מכיוון שהמשחק שלהם מושך יותר צופים.

"זו כמובן סיטואציה מאד עדינה. לנשים מגיעים הכבוד והערצה עבור מה שהן עושות. בשבע - שמונה השנים האחרונות, שוויון בפרסים היה הנושא העיקרי ששלט בעולם הטניס. עברתי את התהליך הזה אז אני מבין כמה כוח ואנרגיה השקיעו ב-WTA ושאר התומכים בשוויון בכספי הזכייה כדי להגיע לזה.

"אני מצדיע להן על זה, באמת. הן לחמו על מה שמגיע להן, וקיבלו זאת. מצד שני, אני חושב שעולם הטניס של הגברים, סבב ATP, צריך לדרוש לקבל יותר, כי הסטטיסטיקה מוכיחה שיש לנו הרבה יותר צופים במשחקים של הגברים. אני חושב שזו אחת הסיבות מדוע עלינו להרוויח יותר. נשים צריכות להילחם על מה שהן חושבות שמגיע להן, ואנחנו צריכים להילחם על מה שאנחנו חושבים שמגיע לנו.

"כל עוד זה המצב, ויש נתונים וסטטיסטיקה זמינים לגבי מי מושך יותר תשומת לב, צופים, מי מוכר יותר כרטיסים ודברים כאלה, ביחס לזה צריך לחלק את הכספים בצורה הוגנת".

ג'וקוביץ התעקש כי אינו נכנס לדיון של גברים מול נשים וקיבל את העובדה שנשים מתמודדות עם יותר אתגרים כדי להצליח במשחק, כולל התמודדות עם "הורמונים". "יש לי כבוד רב למה שנשים בספורט עושות ומשיגות", הוסיף."הגוף שלהן שונה מאד מהגוף של גברים. הן עוברות הרבה. ההורמונים ודברים אחרים שעדיף שלא ניכנס אליהם. יש לי כבוד והערכה רבים לנשים, על כך שהן מצליחות להילחם ברמה כל כך גבוהה. רבות מהן הקריבו תקופות משמעותיות של זמן, זמן עם המשפחה או החלטות שהן מקבלות על הגוף שלהן כדי לשחק טניס וספורט מקצועי. הייתה לי מאמנת, והיא ייצגה חלק ניכר מקריירת הטניס שלי. אני מוקף נשים. אני מח להיות נשוי לאישה ושיש לי ילד. אני לגמרי בעד נשים לשלטון".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
נשים צריכות להפסיק להיות כל כך לא יצירתיות ולהפסיק לחקות גברים בהכול
ברור שבכל תחרות ספורט נשים מפסידות לגברים ובגדול עקב הרבה סיבות ונסיבות טבעיות. לכן דרישות לשוויון בתחום הזה הן מגוחכות לגמרי. יש רק שני סוגים של ספורט שנשים שולטות בהם - שחיה צורנית והתעמלות אומנותית. מפני שסוג פעילות כזו הרבה יותר מתאימה לנשים מאשר לגברים. אז במקום לנסות להכריח כולם לחשוב שגברים ונשים יכולים להצליח באותה מידה בכל תחרות ספורטיבית, נשים צריכות להמציא הרבה יותר תחרויות שמתאימות לנשים ומראות יתרונות נשיים - יופי, גמישות, אלגנטיות, חן, רגש, קלות תנועה וכו'.
יגאל ש.  |  22.03.16