אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיקרוסופט תציע את SQL Server ללינוקס החל מ-2017 צילום: בלומברג

מיקרוסופט תציע את SQL Server ללינוקס החל מ-2017

החברה כבר הודיעה על השקת גרסת 2016 של התוכנה לפלטפורמה הפתוחה, וכעת יש גם תאריך. גרסת ווינדוס של התוכנה הוותיקה תגיעה גם היא במשך השנה הנוכחית

21.03.2016, 15:03 | רפאל קאהאן

מיקרוסופט הודיעה בפוסט שפורסם בבלוג החברה בשבוע שעבר, על תאריך השקת גרסת לינוקס של המערכת לניהול בסיס נתונים SQL Server. על פיו, הגרסה החדשה צפויה להגיע לקראת אמצע שנת 2017. גרסת ראשונית לווינדוס כבר שוחררה בתחילת החודש, כאשר הגרסה הסופית תושק ככל הנראה החל מהקיץ הקרוב.

קראו עוד בכלכליסט

החברה החלה להציג גרסאות מוקדמות של SQL Server ללינוקס מוקדם יותר חודש. הבשורה על הגעת התוכנה הוותיקה למערכת הקוד הפתוח היכתה גלים שכן מיקרוסופט נמנעה עד כה מלהתאים את תוכנותיה המקצועיות לפלטפורמות אחרות חוץ מווינדוס, למעט אופיס שהושקה גם למחשבי אפל.

SQL סרבר נחשבת לאחד ממוצרי הדגל של מיקרוסופט SQL סרבר נחשבת לאחד ממוצרי הדגל של מיקרוסופט SQL סרבר נחשבת לאחד ממוצרי הדגל של מיקרוסופט

ההשקה נחשבת כחלק משינוי האסטרטגיה של סאטיה נאדלה שכוללת השקה של מוצרים ללא תלות בפלטפורמה. הלקוחות שירכשו רישיון SQL Server יוכלו להריץ אותה על פלטפורמת ווינודס או לינוקס, בהתאם לצרכיהם.

בפוסט, הזכירה מיקרוסופט שלקוחות בסיס הנתונים של אורקל יוכלו לקבל רשיון חינם ל-SQL Server. עם זאת ישנן מספר "אותיות קטנות" בין השאר מימוש ההצעה לא יאוחר מה-30 ביוני 2016 והרשמה לתוכנית התמיכה של מיקרוסופט, Software Assurance program.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות