אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי יהיה מיאזאקי הבא? תוכנת האנימציה של סטודיו ג'יבלי תצא בקוד פתוח צילום: studio Ghibli

בשולי הרשת

מי יהיה מיאזאקי הבא? תוכנת האנימציה של סטודיו ג'יבלי תצא בקוד פתוח

אולפן האנימציה היפני שאחראי לסרטים כמו "המסע המופלא" ו"הטירה הנעה" יפתח פלטפורמת אנימציה בקוד פתוח המבוססת על הטכנולוגיה של החברה

21.03.2016, 17:16 | נמרוד צוק
סטודיו ג'יבלי, אולפן הסרטים היפני של הייאו מיאזאקי, עומד להכנס לתחום התוכנות ליצירת אנימציה כחלק מעסקה לרכישת חברת דיגיטל וידיאו האיטלקית בידי תאגיד המו"לות היפני דוואנגו.

קראו עוד בכלכליסט

המוצר העיקרי של דיגיטל וידיאו הוא Toonz Premium חבילת תוכנה מקצועית עבור אנימטורים שכוללת כלים לציור, סריקה וניקוי של אימג'ים המשמשים כבסיס לאנימציה, כלים ליצירת האנימציה עצמה ואפקטים מיוחדים. מחירה נע סביב 10 אלפים דולר לרשיון בודד, וסטודיו ג'יבלי עשה בה שימוש נרחב.

מתוך "השכן הקסום של טוטורו" של סטודיו ג מתוך "השכן הקסום של טוטורו" של סטודיו ג'יבלי | צילום: studio Ghibli מתוך "השכן הקסום של טוטורו" של סטודיו ג

כחלק מהעסקה, התחייבה דוואנגו לפתח פלטפורמת אנימציה בקוד פתוח המבוססת על הטכנולוגיה של החברה שתיקרא OpenToonz. במסגרת המהלך תצא גרסה מיוחדת של הפלטפורמה בשם Toonz Ghibli Edition שתכלול פיצ'רים ייחודיים שפותחו על ידי אולפן הסרטים, ותוצע להורדה בחינם.

החברה תעבור למודל עסקי חדש במסגרתו OpenToonz יהפוך למוצר העיקרי של החברה ויינתן למשתמשים ללא תשלום, כאשר לקוחות שירצו בכך יוכלו לרכוש שירותי הטמעה, הדרכה, קסטומיזציה והתקנה. בנוסף תמשיך החברה למכור את Toonz Premium במחיר אטרקטיבי יותר, כאשר גרסה זו תזכה לשיפורים שיפותחו (בתשלום נפרד) כפיצ'רים ייחודיים עבור לקוחות גדולים.

סטודיו ג'יבלי עסק, מלבד יצירת סרטים ויצירות אנימציה אחרות, גם בפיתוח של מספר משחקי מחשב, אבל זה יהיה נסיונו הראשון בכניסה לעולם התוכנות המקצועיות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות