אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שברה שיא: קבוצתו של מוטי פלד זכתה במכרז מתחם רשות השידור ב-1.06 מיליארד שקל

פרסום ראשון

שברה שיא: קבוצתו של מוטי פלד זכתה במכרז מתחם רשות השידור ב-1.06 מיליארד שקל

קבוצת הרכישה "מינהל המגורים של ישראל" תשלם את הסכום הגבוה ביותר אי פעם לקרקע בבעלות המדינה; בכך גברה הקבוצה על גינדי החזקות שעלתה עימה לשלב ההתמחרות, וכן על שלוש קבוצות נוספות

21.03.2016, 17:21 | דותן לוי

קבוצת הרכישה "מינהל המגורים של ישראל" בהובלתו של מוטי פלד היא הזוכה בהתמחרות שבוצעה במסגרת מכרז רשות מקרקעי ישראל עבור מתחם רשות השידור בשרונה בקריה בתל אביב. קבוצת הרכישה תשלם 1.06 מיליארד שקל. זהו הסכום הגבוה ביותר ששולם אי פעם במכרז על קרקע בבעלות מדינה בישראל. המחיר משקף עלות קרקע ליחידה של יותר מ-3.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

ארבע קבוצות וחברות נוספות ניגשו ובהם: קבוצת רכישה משותפת לחג'ג', אקרו נדל"ן וקנדה ישראל; אפריקה ישראל; קבוצת רכישה מטעם אילה אגמ בהובלת ג'קי סוויסה; וכן חברת גינדי החזקות.

הדמיית הפרויקט במקום מתחם רשות השידור, צילום: סי טי בי אדריכלים הדמיית הפרויקט במקום מתחם רשות השידור | צילום: סי טי בי אדריכלים הדמיית הפרויקט במקום מתחם רשות השידור, צילום: סי טי בי אדריכלים

ההצעה של גינדי החזקות עמדה על 974 מיליון שקל. בין שתי ההצעות בוצע הליך מכרז מקוון אינטרנטי בזמן אמת לאחר התחברות בכרטיס חכם אלקטרוני, אך בשלב זה גינדי החזקות החליטו שלא להגיש הצעה גבוהה מזו של מינהל המגורים אשר הוכרזה כזוכה.

המכרז נוהל בידי ועדת מכרזים בה היו שותפים עדיאל שמרון, מ"מ מנהל רשות מקרקעי ישראל, היועץ המשפטי לרשות עו"ד יעקב קוינט והחשבת חני גד. 

מוטי פלד , צילום: אוראל כהן מוטי פלד | צילום: אוראל כהן מוטי פלד , צילום: אוראל כהן

מדובר מחיר שנחשב לגבוה במיוחד גם על בסיס הערכות קודמות אשר הסתמכו על המכרז לקרקע ברחוב ליאנורדו דה וינצ'י, מעברו השני של רחוב קפלן. הקרקע נמכרה לפני כ-4 חודשים ובה זכו החברות אקרו נדל"ן וקנדה ישראל בתמורה לסכום של 821 מיליון שקל, שנתפש אז כגבוה במיוחד.

מתחם רשות השידור בקריה בת"א מתחם רשות השידור בקריה בת"א מתחם רשות השידור בקריה בת"א

השוואה נוספת אשר משקפת את הזינוק במחירים היא הזכיה של גינדי החזקות במכרז להקמת המגדלים בשנת 2009 אז נמכר שטח עם זכויות דומות בתמורה ל-436 מיליון שקל, פחות מחצי מהמחיר הנוכחי. גם אז התמודד מוטי פלד עם מינהל המגורים אך לא זכה. לפי הערכות מחירי הדירות הרגילות יעמדו על כ-50 אלף שקל למ"ר לדירות רגילות וכ-200 אלף שקל לדירות הפנטהאוז.  

מדובר באחד המגרשים האחרונים והיקרים בדרום הקריה, מתחם שאותו תכננה ושיווקה רשות מקרקעי ישראל, עוד תחת שרביטו של ראש הרשות ירון ביבי ז"ל. שטח המגרש הינו כ- 9 דונם וניתן יהיה לבנות עליו 324 יח"ד, שטחי

משרדים בהיקף של 8,010 מ"ר ושטחי מסחר בהיקף של 2,300 מ"ר. כמו כן עוד 1,200 מ"ר עבור שטחי ציבור שיבנו על ידי היזם.

במסגרת שיווק המגרש היזם ישקם 3 מבנים טמפלריים היסטוריים לשימור המצויים במתחם. מבנים אלה מיועדים לשטחי מסחר ויצרו את הרציפות עם מתחם שרונה הפעיל כיום.

 

על מנת למקסם את מחיר הקרקע, קבעה המדינה לראשונה כי מכירת המגרש תתבצע בהליך של התמחרות שיכלול את ההצעה הגבוהה במכרז וההצעות שבטווח של 15% מתחת לה.

מכרז רשות השידור נדחה מספר פעמים בעיקר בשל חוסר הוודאות הנוגע למועד פינוי רשות השידור מהמתחם וכן למציאת חלופות שיאפשרו את העברתה החלקה. בעקבות התקדמות במגעים פורסם לאחרונה המכרז סופית במתכונת ההתמחרות.

משרד סיטי בי אדריכלים בהנהלת ערן שקד וערן לשם תיכנן את הפרויקט הזוכה בשרונה עבור מינהל מגורים ויתכנן את הפרויקט בפועל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

16 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
ברור שזה לא פרוייקט לאנשים ממעמד הביניים
לא סתם זאת הקרקע הכי יקרה במדינה וכן הדירות שם יהיו במחיר של 3 מליון מינימום ותלוי בקומה ובדירה יכול להגיע למעל ל 20 מי שחושב שזה לא מסתדר לו עם המתמטיקה הפרוייקט כולל מרכז מסחרי בדומה לשרונה מרקט + פלוס איזור משרדי אני מניח שהרווח על זה יכסה כל חוסר שייצא בחישוב עלות דירה לפני בנייה לפי עלות קרקע
14.04.16
לכל התגובות