אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מי היא קבוצת כדורסל המכללות השווה ביותר? צילום: איי אף פי

מי היא קבוצת כדורסל המכללות השווה ביותר?

מגזין פורבס דירג את השווי של קבוצות הכדורסל של האוניברסיטאות. במקום הראשון נמצאת לואיוויל

22.03.2016, 09:03 | שירות כלכליסט
טורניר ה-NCAA בעיצומו ונראה שגם שווי קבוצות הכדורסל מכללות בארה"ב שובר שיאים. 

קראו עוד בכלכליסט

מעודדות של קנזס. במקום השני, צילום: איי אף פי מעודדות של קנזס. במקום השני | צילום: איי אף פי מעודדות של קנזס. במקום השני, צילום: איי אף פי

במגזין פורבס דירגו את השווי של קבוצות הכדורסל של האוניברסיטאות. הדירוג מבוסס על שלושה תחומים מרכזיים: האוניברסיטה בה הן משחקות, מחלקות האתלטיקה והליגות. השווי של האוניברסיטה נובע מההוצאות האקדמיות, כולל מלגות לשחקנים ותמיכה אחרת מצד האוניברסיטה, בעוד שהשווי למחלקת האתלטיקה נמדד על ידי הרווחים של קבוצות הכדורסל המיועדים למימון ענפי ספורט ללא הכנסות כמו שחייה וסופטבול. בתחום האחרון, השווי של הליגות נובע מההצלחה בטורניר ה-NCAA. כל משחק מחוץ לטורניר האליפות מעניק לליגה של הקבוצה "יחידה" שמספקת תשלום שנתי לאורך תקופה של שש שנים.

חמש הקבוצות בעלות השווי הגבוה ביותר ב-2016:

5. צפון קרולינה

שווי הקבוצה: 26.6 מיליון דולר

כקבוצה המובילה באזור המזרח, לקבוצת טאר הילס מאוניברסיטת צפון קרולינה יש סיכוי גבוה לזכות השנה באליפות. אולם גם אם הקבוצה של רוי וויליאמס לא תעמוד ביעד האולטימטיבי, היא עדיין תשמור על מקומה כאחת הקבוצות בעלות השווי הגבוה ביותר במדינה. בהתבסס על הכנסות של 23.8 מיליון דולר ב-2015, מתוכן רווח של 16.3 מיליון דולר, חישבו בפורבס כי השווי של הקבוצה עומד על 26.6 מיליון דולר.

4. אינדיאנה

 

שווי הקבוצה: 27.3 מיליון דולר

ההפתעה של ליגת הביג טן (Big Ten) שזכתה באליפות העונה הרגילה. לפי פורבס, ההכנסות של הקבוצה עמדו ב-2015 על 29.5 מיליון דולר והרווח הסתכם ב-18.2 מיליון דולר, שמצטברים לשווי כולל של 27.3 מיליון דולר, עלייה של 8% לעומת שנה קודם לכן.

שחקני דיוק. לא בחמישייה הראשונה, צילום: אם סי טי שחקני דיוק. לא בחמישייה הראשונה | צילום: אם סי טי שחקני דיוק. לא בחמישייה הראשונה, צילום: אם סי טי

3.קנטאקי

 

שווי הקבוצה: 28.9 מיליון דולר

קבוצת קנטאקי ווילדקאטס בהובלת המאמן ג'ון קליפרי הכניסה בשנה שעברה 36.7 מיליון דולר, ורשמה רווח בגובה 16.7 מיליון דולר. בהתבסס על החישובים האלה, השווי של הקבוצה, שסיפקה ל-NBA מספר מכובד של שחקנים הפעילים כיום, עומד על 28.9 מיליון דולר.

2. קנזס

שווי הקבוצה: 30.8 מיליון דולר

הפייבוריטית לזכות באליפות השנה, ואחת הקבוצות המצליחות ביותר בשנים האחרונות. בהתחשב בכך, אין זה מפתיע שהרווח של הקבוצה עמד בשנה שעברה על 18.2 מיליון דולר וההכנסות טיפסו ל-29.5 מיליון דולר. אף שהקבוצה עשויה לזכות בתואר, השווי שלה עומד על 30.8 מיליו דולר המדרגים אותה במקום השני.

1. לואיוויל

 שווי הקבוצה: 45.4 מיליון דולר

ההשעיה העצמית שהטילה על עצמה קבוצת לואיוויל קרדינלס אמנם מנעה ממנה להשתתף במרוץ השנה לאליפות, אך היא לא פגעה בשווי שלה. לפי פורבס, בזכות הכנסות של 45.8 מיליון דולר ב-2015, כולל רווח של 29.1 מיליון דולר, השווי של הקבוצה עלה ב-19% ל-45.4 מיליון דולר. כתוצאה מכך, הקבוצה עם השחקנים בעלי השווי הגבוה ביותר בכדורסל המכללות, היא גם הקבוצה בעלת השווי הכולל הגבוה ביותר.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות