אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי ההנפקה נלחמים על העמלות: אלי זמיר תובע 14.5 מיליון שקל מ-KBS צילום: KBS

בלעדי לכלכליסט

אחרי ההנפקה נלחמים על העמלות: אלי זמיר תובע 14.5 מיליון שקל מ-KBS

זמיר טוען כי "לאחר שהתשתית כבר הייתה מונחת להנפקה, החליטה KBS האמריקאית לדלג באופן ציני מעלינו ולפנות ישירות לחתם"

21.03.2016, 21:16 | אורן פרוינד

רק לפני שבועיים השלימה קרן הריט האמריקאית KBS הנפקת אג"ח מוצלחת בהיקף של 970 מיליון שקל בבורסת תל אביב, וכבר היא נגררת לבית משפט בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי חברת פרו אינווסט, שבבעלות איש העסקים אלי זמיר, הגישה היום (ב') תביעה לביהמ"ש המחוזי בתל אביב בטענה כי KBS לא כיבדה התחייבות מוקדמת לתשלום דמי ניהול. זמיר תובע מהחברה לשלם לו דמי ניהול של 1.5% מהיקף החוב שגויס שהם 14.5 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

בכתב התביעה מספר זמיר כי הוא זה שיצר את הקשר הראשוני עם KBS ואף חתם על חוזה בכתב מול החברה כי במידה שההנפקה תצליח הוא יזכה לעמלה מהיקף ההנפקה. לטענתו, הוא וצוות מהחברה שלו פעלו במשך שמונה חודשים להכנת הגיוס בישראל כשבמהלך השמונה חודשים האלו הם ביצעו מספר נסיעות לארה"ב ואף ארגנו ביקור של מנהלי KBS בישראל עם כל הגורמים הרלוונטים כגון חתמים, חברות דירוג, יועצים, רואי חשבון עורכי דין ועוד.

בהמשך, כפי שמתואר בכתב התביעה, "מיד לאחר הביקור המוצלח של החברה בארץ, ולאחר שהתשתית כבר הייתה מונחת להנפקה, החליטה KBS לדלג באופן ציני מעלינו ולפנות ישירות לחתם אותו הצענו, ולהתעלם לחלוטין מכלל ההסכמות המפורשות שבין הצדדים".  

KBS היא אחת החברות האמריקאיות הגדולות שהגיעו לישראל, ונחשבת לבעלים החמישי בגודלו בעולם של מבני משרדים עם היקף נכסים ענק של 9.7 מיליארד דולר. הקבוצה הוקמה בשנת 1992 על ידי פיטר ברן וצ'רלס שרייבר כקרן השקעות פרטית שעסקה בייעוץ השקעות בתחום הנדל"ן בארה"ב.

בשנת 2005 הצטרפו לקרן קיט הול ופיטר מקמילן ויחד עם השותפים הקיימים ייצרו פלטפורמה של קרנות ריט שרוכשות ומנהלות נכסים עבור לקוחות מוסדיים (קרנות פנסיה גדולות). ממועד הקמתה ועד היום הייתה KBS מעורבת במכירתם של 1,025 נכסים וניהלה נכסים בשווי כולל של 18.1 מיליארד דולר.

נכון להיום לקבוצת KBS יש שש קרנות ריט שבניגוד לקרנות ריט אינן רשומות למסחר בשום בורסה, אך נמצאות תחת הרגולציה של רשות ני"ע האמריקאית. לישראל מביאה KBS אחת מתוך שש קרנות הריט שלה שמכילה 20 נכסים בשווי כולל של 1.5 מיליארד דולר והון עצמי (מיוחס לבעלי מניות הרוב) של 805 מיליון דולר.

פיטר ברן, צילום: KBS פיטר ברן | צילום: KBS פיטר ברן, צילום: KBS

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות