אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש:  נכס ששוחרר בלי תנאים ומגבלות חופשי לשימושו של חשוד צילום: דנה קופל

ביהמ"ש: נכס ששוחרר בלי תנאים ומגבלות חופשי לשימושו של חשוד

אחד החשודים בפרשת מי אביבים הגיע עם המדינה להסכמות שלפיהן חלק מרכושו ישוחרר. אח"כ ביקשה המדינה שוב לתפוס את הנכס, אבל ביהמ"ש צידד בחשוד

22.03.2016, 08:15 | זוהר שחר לוי

בית המשפט המחוזי מרכז דחה את ערעור המדינה על קביעה קודמת שלפיה נכס ששוחרר על ידיה במסגרת הליך פלילי חופשי לשימושו של החשוד.

בדצמבר 2013 עצרה יחידת להב 433 מנהלים ועובדים בתאגיד המים מי אביבים בחשד שקיבלו שוחד מחברות קבלניות בתמורה להזמנת עבודה. לחשודים יוחסו גם עבירות מס והלבנת הון והמדינה תפסה לחשודים כספים ורכוש רב.

אחד החשודים בפרשה, יוסי לייבוביץ', ששימש מנהל שליטה ובקרת המים בתאגיד, הגיע עם המדינה להסכמות באמצעות עורכי דינו דרור מתתיהו והגר נגלר ממשרד פישר בכר חן וול אוריון ושות', ולפיהן חלק מרכושו ישוחרר. אחד הנכסים שהמדינה הסכימה לשחרר היה גג ברחוב ישכון בכרם התימנים בתל אביב, והסכמה זו קיבלה תוקף של החלטת המחוזי.

כרם התימנים, צילום: עמית שעל כרם התימנים | צילום: עמית שעל כרם התימנים, צילום: עמית שעל

לאחר שחרור הרכוש בהסכמה החליטו לייבוביץ' וגרושתו למכור את הגג ולחלוק בתמורה; אלא שאז הגישה המדינה בקשה חדשה לתפוס ללייבוביץ' ובני משפחתו את חשבונות הבנק שאליהם הועברו כספי התמורה, בטענה שהסכמתה לשחרור הגג לא כללה הסכמה שמקורות רכישתו אינם בעבירה ושהוא או תמורתו אינם ניתנים לחילוט.

בית משפט השלום בראשון לציון קיבל בחודש שעבר את עמדת לייבוביץ', וקבע שלאחר שהנכס שוחרר בלי תנאים ומגבלות הוא חופשי לשימושו של החשוד. בפרקליטות מחוז תל אביב (מיסוי וכלכלה) ערערו על ההחלטה למחוזי, אך גם הוא דחה את הבקשה.

עורכי הדין מתתיהו ונגלר בתגובה: "אנו שמחים שהמחוזי הבהיר פעם נוספת שהמדינה אינה יכולה לעשות ברכושו של אדם כבשלה אף אם הוא חשוד בעבירה".

מפרקליטות מחוז ת”א (מיסוי וכלכלה) נמסר: “עמדת המדינה היא כי נכסים ששוחררו אינם חסינים מפני תפיסה חוזרת בנסיבות מתאימות, ובית המשפט לא קבע אחרת בהחלטתו. ביהמ”ש נדרש לעובדות הספציפיות ‏של תיק זה וקבע כי במקרה הנדון אין לתפוס את הנכס בשנית”.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות