אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אחרי שערוריית סמים, יורש פיאט ישדרג מטוסים ומכוניות צילום: אי פי איי

אחרי שערוריית סמים, יורש פיאט ישדרג מטוסים ומכוניות

לאפו אלקאן יפתח במילאנו בית עיצוב שמיועד "לכל מה שנמצא בתנועה" עם תעריף שדרוגים שיתחיל ב־1,000 יורו. בכוונת החברה לפתוח סניפים גם במיאמי ובמזה"ת

21.03.2016, 23:05 | תומר הדר

נכדו של מייסד ענקית כלי הרכב האיטלקית פיאט, לאפו אלקאן, ממציא את עצמו מחדש, הפעם כמשדרג כלי תעבורה מסוגים שונים.

אלקאן היהודי, "הילד הרע" של שושלת אניילי, הוא בנה של הדוכסית מרגריטה אניילי דה פלהאם (בתו של ג'ובאני אניילי מייסד פיאט) והסופר האמריקאי ג'ון אלקאן. אלקאן הצעיר התמנה ב־2003 למנהל השיווק בפיאט העולמית, אך עזב את תפקידו לאחר שערוריית סמים מתוקשרת והקים סוכנות פרסום.

כעת מקים אלקאן את חברת גראז' איטליה קסטומס שבסיסה במילאנו.

אלקאן. שדרוג עם ייחוס, צילום: אי פי איי אלקאן. שדרוג עם ייחוס | צילום: אי פי איי אלקאן. שדרוג עם ייחוס, צילום: אי פי איי

החברה תבצע שדרוגים של מכוניות, הכוללים עיצוב מחדש של חלקים, ריפוד וצבע. בראיון לתקשורת האיטלקית ציין אלקאן שמטרתו היא לפתוח בית עיצוב, אופנה וסגנון לכל מה שנמצא בתנועה. "אנחנו נבצע שדרוגים של מכוניות, אופנועים, מטוסים פרטיים וסירות. אני מטורף על מכוניות ובשוק השדרוגים והעיצוב, מכוניות תופסות 93 מיליארד דולר מתוך היקף השוק הכולל של 590 מיליארד דולר", ציין אלקאן.

לדברי אלקאן, הוא הציב לו למטרה להגיע לאיזון תקציבי של החברה בתוך כשלוש שנים לאחר השקעה ראשונית של כ־3 מיליון יורו. בנוסף ציין אלקאן כי בכוונת החברה לפתוח שני סניפים נוספים, במיאמי ובמזה"ת.

תעריף השדרוגים של אלקאן מתחיל ב־1,000 יורו להדבקת מדבקות עיצוב מיוחדות על חלקו החיצוני של הרכב ומגיע עד ל־15 אלף יורו לצביעה אמנותית של המכונית. עם זאת, המחירים עשויים להגיע למאות אלפי יורו במקרים של בקשות חריגות במיוחד.

לטובת לקוחות המעוניינים בעיצוב ייחודי באמת, אלקאן מציע שדרוגים הכוללים ייצור מחדש של לוח המחוונים מסיבי פחמן עם שיבוץ של שיש. המחיר לעיצוב ובנייה מחדש של תא נוסעים במכוניות־על כמו פרארי יכול להגיע ל־300 אלף יורו.

חברת האבזור של אלקאן יוצאת לדרך על רקע צניחה של 40% ברווח הנקי של פיאט־קרייזלר ב־2015 ל־410 מיליון דולר. זאת בשל עלויות גבוהות יותר הנוגעות לריקולים שביצעה באותה שנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות