אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סירי מדברת עברית: 10 דברים שאפשר לבקש ממנה לעשות

מדריך כלכליסט

סירי מדברת עברית: 10 דברים שאפשר לבקש ממנה לעשות

עדכון התוכנה האחרון של מערכת ההפעלה של אפל כלל גם תמיכה מלאה בשפה העברית עבור סירי. מבקשה להשמעת שיר ועד לעדכון סטטוסים בפייסבוק, מה סירי יכולה לעשות בשבילכם

22.03.2016, 09:58 | עומר כביר

סירי, העוזרת החכמה של אפל, מבינה ומדברת סוף סוף גם עברית. מה אפשר לבקש ממנה? “כלכליסט" מדגים 10 בקשות שימושיות, מעניינות ומפתיעות.

שימו לב: ניסוח הבקשות במדריך הוא הצעה בלבד. סירי גמישה מאוד וכנראה תבין בקשות בניסוח אחרים. נסו לדבר איתה בשפה שהכי נוחה לכם. יש סיכוי סביר שתופתעו לטובה.

1. "תתקשרי ליונתן"

השימוש הכי תכוף בסירי הוא כדי ליזום שיחות. בקשו ממנה להתקשר לאיש קשר לפי שם פרטי או מלא (אם יש כמה מספרי טלפון שמורים תחת שמו, הוסיפו גם את "בנייד", "בבית" או "בעבודה", בהתאם למספר המבוקש). אפשר גם לללמד אותה להתקשר לקרובי משפחה או לבוס בקלות. רק בקשו ממנה "תתקשרי לאשתי" או "תתקשרי לבוס שלי". בפעם הראשונה, היא תבקש ממכם לנקוב באיש קשר מתאים. אח"כ היא כבר תזכור.

 , צילם: עומר כביר צילם: עומר כביר  , צילם: עומר כביר

2. "תשלחי סמס לענת"

נמצאים בנסיעה ורוצים לשלוח הודעה דחופה למכר? בקשו מסירי בליווי שם איש הקשר. סירי תזהה את הפקודה ותבקש מכם להכתיב את ההודעה ולאחר מכן לאשר את שליחתה. קיבלתם תשובה ואתם עדיין נוהגים? בקשו מסירי "תקראי את ההודעות שלי". רוצים לשלוח מייל? השתמשו בדואר או במיילים במקום.

 , צילם: עומר כביר צילם: עומר כביר  , צילם: עומר כביר

3. "תשמיעי לי שיר של אריק איינשטיין"

סירי יכולה לנגן שירים מספריית המוזיקה שלכם. בקשו ממנה שיר, אמן או ז'אנר מסוים והיא תשמיע לכם אותו מיד. עם זאת, תכונה זו עובדת טוב רק עם אמנים ושירים ששמורים בעברית. ברגע שמבקשים אמנים ששמותיהם מופיעים בלועזית היא מתבלבלת. ניסיון לבקש ממנה לנגן קצת מטאליקה הוביל, למרבה האכזבה, לשיר "מוזיקה" של הפרברים. לא בדיוק הכיוון שחיפשנו. אפשר לקוות שבאג זה יתוקן בעתיד.

 , צילם: עומר כביר צילם: עומר כביר  , צילם: עומר כביר

4. "פתחי את טוויטר"

רוצים גישה מהירה לאפליקציה שקבורה בתיקייה במסך נידח? כל מה שצריך זה לבקש. החליפו את "פתחי" ב"הורידי" כדי להוריד מהאפסטור אפליקציה חדשה.

5. "תזכירי לי לבצע שיחה כשאני מגיע לעבודה"

הדרך הכי טובה לקבוע תזכורות באייפון היא באמצעות סירי. רק ציינו את תוכן התזכורת, ואת סוגה. אפשר גם לבקש מסירי להזכיר לכם לבצע פעולה כלשהי במועד מסוים או כשאתם מגיעים או עוזבים מקום מסוים.

 , צילם: עומר כביר צילם: עומר כביר  , צילם: עומר כביר

6. "ישיבה עם הגר רבט ביום ראשון ב-12 בצהריים" 

סירי היא דרך מצוינת לקבוע ולזמן פגישות. אפשר לבקש ממנה פשוט לצרף פגישה או אירוע אחר ללוח השנה במועד מסוים. אם תזכירו גם אנשי קשר בבקשה, סירי תוציא להם זימון לפגישה. נוח מאוד.

7. "פרסמי בפייסבוק"

למה להיכנס לאפליקציה ולהתחיל להקליד סטטוס כשאפשר פשוט לבקש מסירי לעשות את זה במקומכם? אמרו את הבקשה הנ"ל בתוספת הסטטוס המבוקש. סירי תציג את הסטטוס, תבקש לאשרו ותעלה אותו לרשת החברתית. זה עובד באותו האופן גם עם טוויטר.

 , צילם: עומר כביר צילם: עומר כביר  , צילם: עומר כביר

8. "מה המצב של מניית אסם היום?”

סירי יכולה לספק במהירות עדכונים בזמן אמת על המצב של מניות שונות בבורסת תל אביב וגם בבורסות חו"ל, אם כי במקרה זה היא מתקשה לעתים לזהות שמות מניות בלועזית. פקודות מתקדמות יותר, כמו קבלת תמונת מצב כללית של השווקים או מדד מסוים גם הן אפשריות בעיקרון, אם כי לא ממש עבדו בעת כתיבת המדריך.

 , צילם: עומר כביר צילם: עומר כביר  , צילם: עומר כביר

9. "תעירי אותו ב-8:30 בבוקר"

לא צריך להיכנס לאפליקציית השעון כדי לכוון שעון מעורר. הרבה יותר פשוט לבקש מסירי להעיר אתכם. נוח במיוחד אם כבר עומדים להירדם, אבל נזכרנו ברגע האחרון ששכחנו לכוון שעון.

10. "איך להגיע למוזס בראשון לציון"

תנו לסירי יעד מדויק, והיא כבר תדע להסביר לכם איך להגיע לשם באמצעות אפליקציית המפות של אפל. אם שמרתם באייפון כתובת של איש קשר אפשר פשוט לבקש ממנה הוראות לאותו איש קשר, בלי לספק כתובת מדויקת.

פקודות נוספות

רוצים לגלות בעצמכם עוד פקודות של סירי? הפעילו אותה בלחיצה ארוכה על כפתור הבית אבל אל תגידו כלום. אחרי כמה שניות, בפינה התחתונה יופיע אייקון סימן שאלה. לחצו עליו כדי לגלות את תפריט הפקודות המלא של סירי. מצאתם פקודות מעניינות או פאשלות מצחיקות? ספרו לי על זה בתגובות או באימייל omer.kabir@calcalist.co.il בצירוף צילום מסך.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

2.
איזה ריח יש לאייפון שלי
ל-1. ותאמר לי במחיר השפוי שאתה מחפש נקבל את כל הטכנולוגיה שמציאה אפל ונעזוב את הטכנולוגיה האם היא תעבוד באותה מהירות ויעילות תפסיק לבלבל את המוח כמו שיש פרארי יש אייפון אף אחד לא מחייב אותך לקנות פרארי אתה יכול לקנות סיאט יפה עם מנוע טוב זה לא פרארי אבל המחיר שפוי כנל לגבי אייפון אין לך כסף תקנה אסוס LG ותעזוב אותנו הפלצנים בשקט
פלצן , ראשון לפלוץ  |  22.03.16
לכל התגובות