אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבנר חדד: "צריך לקחת אחריות על פנסיה כמו שמתעסקים בקוטג" צילום: אוראל כהן

אבנר חדד: "צריך לקחת אחריות על פנסיה כמו שמתעסקים בקוטג"

מנכ"ל קסם בכנס מדדים: "קרן פנסיית ברירת המחדל צריכה להתנהל דרך מדדים - זה יסייע לאזרחים לקחת אחריות על הפנסיה"

22.03.2016, 10:06 | רחלי בינדמן

"יש למישהו מושג כמה עולה קוטג'? אנחנו משקיעים הרבה בתמחור מוצרים אלו. אבל מה לגבי החיסכון ארוך הטווח שלנו. מישהו יודע מה הייתה תשואת קופת הגמל שלנו ב2015?" שאל את באי כנס כלכליסט וקסם, אבנר חדד מנכ"ל חברת תעודות הסל קסם מבית אקסלנס "לתשואה של החסכונות שלנו יש משמעות אדירה. לפני 100 שנה חיינו 46 שנה ועכשיו חיים 80 שנה.

"תשואות אגרות החוב הן במקרה הטוב הן אפס. אין איפה לחסוך. יש בור. יש עלייה ביוקר המחייה ומכניסים יד לכיס כדי למלא את הבור. האוצר יזם רפורמה להגדלת ההפרשות לפנסיה ב-1% שזו יוזמה מבורכת אבל התשואה על החיסכון נמוכה", פירט חדד את בעיית הפנסיה בעידן הנוכחי. 

אבנר חדד, צילום: אוראל כהן אבנר חדד | צילום: אוראל כהן אבנר חדד, צילום: אוראל כהן

"היום רוב הפנסיה מנוהלת בניהול אקטיבי על ידי מנהלי השקעות", הסביר חדד. "אנחנו באקסלנס בנינו תיק חיסכון דרך מדדים. התשואה שרשמה קופת הגמל המדדית שלנו עמדה על כ-3% - פער של 1% לטובתנו לעומת הניהול האקטיבי. זה פער מהותי. 1% בשנה על 400 מיליארד שקל בגמל לאורך 30 שנה זה 120 מיליארד שקל תוספת לכסף הקיים בגמל. לאורך זמן ככל שמשקל המדדים בכל המוצרים הפיננסים יהיה גבוה יותר כך התשואה תהיה גבוהה יותר בהנחה שהמדדים לא מעוותים ופועלים לצמצם העיוותים האלה", הדגיש חדד. "לאחרונה הודיע האוצר על קרן פנסיית ברירת מחדל לעובדים הלא מאוגדים. זה צעד מבורך אבל צריך לנהל את זה דרך מדדים. זה קל להסביר. זה פשוט. זה יסייע לאזרחים לקחת אחריות על הפנסיה כמו שלוקחים אחריות על הקוטג'".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות